Першою необхідною річчю для успіху є постійне й невтомне спрямування фізичної та розумової енергії на розвязання однієї проблеми.
Томас ЕдісонУ світі повно людей, які чекають, що хтось прийде й мотивує їх нарешті стати тими, якими вони хотіли б бути. Але проблема в тому, що ніхто не прийде.
Усі ці люди чекають автобуса на вулиці, якою автобуси просто не їздять. Якщо вони не візьмуть відповідальність за своє життя й не докладуть зусиль, то можуть назавжди залишитись чекати. Саме це й робить більшість людей.
Лише близько 2 % людей здатні працювати без нагляду. Їх ми називаємо лідерами. Ви повинні стати такою людиною і, повірте, цілком можете нею стати, варто лише захотіти.
Для того щоб реалізувати свій повний потенціал, ви повинні сформувати звичку докладати зусиль, а не чекати, що хтось інший прийде і зробить це за вас. Вам треба обрати своїх жаб, а тоді змусити себе зїсти їх усіх у порядку важливості.
Докладайте зусиль
Уявіть, що ви приклад для інших. Підвищуйте планку для себе. Виставлені вами для самого себе стандарти роботи й поведінки повинні бути вищими, ніж будь-хто міг би для вас виставити.
Пограйте з собою в гру: вставати трохи раніше, працювати трохи затятіше й залишатися трохи довше. Завжди шукайте способу пройти ще зайву милю, зробити більше, ніж те, за що вам платять.
Психолог Натаніел Бренден визначив самооцінку визначальну рису особистості як «репутацію, що ви маєте для самого себе». Ви піднімаєте або знижуєте свою репутацію для самого себе тим, що робите, або тим, що вам не вдається. Хороша новина полягає в тому, що ви почуваєтесь краще щоразу, коли штовхаєте себе докласти найбільших зусиль. Ви підвищуєте самооцінку щоразу, коли виходите за рамки й робите те, перед чим пересічна людина відступила б.
Створюйте уявні дедлайни
Найкращий спосіб перемогти прокрастинацію працювати так, наче на виконання найважливішої роботи ви маєте лише один день.
Щодня уявляйте, що ви отримали термінове повідомлення і завтра вам треба виїхати з міста на місяць. Якби вам потрібно було залишити місто на місяць, що ви точно зробили б перед відїздом? Якою б не була відповідь, негайно беріться до справи.
Ще один спосіб напружитись уявити, що ви отримали тижневу відпустку на чудовому курорті «все включено» і завтра вам відїжджати, інакше путівку віддадуть комусь іншому. Що, на вашу думку, має бути зроблене перед тим, як ви спокійно поїдете у відпустку? Що б це не було, негайно беріться до справи.
Успішні люди постійно напружуються, аби працювати на найкращому рівні. Неуспішні ж потребують інструкцій, нагляду та спонукання від інших.
Напружуючи свої сили, ви досягнете більшого й швидше, ніж раніше. Ви станете високопродуктивною особистістю. Ви чудово почуватиметесь і крок за кроком вибудуєте звичку швидко виконувати завдання, що слугуватиме вам вірою й правдою протягом усього життя.
Зїжте жабу!
1. Ставте собі дедлайни та проміжні дедлайни для кожного завдання й діяльності. Створіть власну «систему форсування». Підвищуйте планку для себе й не дозволяйте собі розслаблятись. А встановивши дедлайн, дотримуйтесь його і навіть намагайтесь випереджати строк виконання.
2. Записуйте кожен крок великої роботи чи проекту перед тим, як почати. Визначте, скільки хвилин або годин вам потрібно для закінчення кожної фази, а тоді намагайтесь зробити все швидше. Побийте власний рекорд виконання роботи. Зробіть із цього гру й намагайтесь виграти!
15. Максимізуйте свої особисті сили
Зберіть свої ресурси, обєднайте свої таланти, сконцентруйте енергію, спрямуйте свої можливості на майстерне оволодіння принаймні однією сферою власних прагнень.
Джон ХаґґайСировина особистої роботи й продуктивності міститься у вашій фізичній, розумовій та емоційній енергії. Ваше тіло схоже на машину, що використовує їжу, воду та відпочинок і генерує енергію, яку ви потім кидаєте на виконання важливих завдань у житті й роботі. Наприклад, гарно відпочивши, ви можете зробити в два, три, а то й у пять разів більше, ніж тоді, коли втомлені або виснажені.
Одна з найважливіших умов щастя і продуктивності берегти й підгодовувати рівень своєї енергії завжди і повсякчас.
Коли ви перепрацьовуєте, то не викладаєтесь на повну
Ваша продуктивність починає знижуватись уже після 89 годин роботи. Через це працювати довго пізно ввечері хоч це інколи буває необхідним означає, що робите ви все менше, а часу йде все більше.
Що більше ви втомлюєтесь, то гіршою стає якість вашої роботи, і ви робите багато помилок. У певний момент ви дійдете до «стіни» і просто не зможете продовжувати, наче у вас сіла батарейка.
Працюйте у своєму темпі
Протягом дня є час, коли ми почуваємось найліпше. Вам слід визначити цей час для себе і привчити себе використовувати його для виконання ваших найважливіших і найскладніших завдань.
Більшість людей мають найбільше енергії зранку, після хорошого нічного сну. Інші ж почуваються в розквіті сил увечері. А є люди хоч їх мало, які продуктивні пізно ввечері або вночі.
Основною причиною прокрастинації є втома чи намагання розпочати виконання завдання, коли ви втомлені. У вас немає енергії, ентузіазму. Наче холодний двигун зранку, ви не можете завестись.
Коли ви почуваєтесь надто втомленим або у вас забагато справ, але замало часу, зупиніться й скажіть собі: «Усе, що я можу зробити, це те, що я можу зробити».
Іноді найкраще, що ви можете зробити, це піти додому раніше, лягти в ліжко й проспати десять годин поспіль. Це може підзарядити вас енергією і дати змогу виконати вдвічі чи втричі більше роботи наступного дня, до того ж якісніше, ніж якби ви продовжували працювати вночі.
Спіть достатньо
Багато дослідників стверджують, що пересічний американець не спить достатньо для того обсягу роботи, який виконує. Мільйони американців працюють у розумовому тумані, бо працюють надто багато, а сплять мало.
Найрозумніше, що ви можете зробити, вимикати телевізор і лягати спати до 10 години вечора протягом тижня. Оця додаткова година нічного сну може цілковито змінити ваше життя.
Ось одне правило. Беріть один повний вихідний на тиждень. Протягом цього дня, суботи чи неділі, не читайте, не перевіряйте пошту, не робіть нічого, що повязане з роботою чи взагалі «засмічує» ваш мозок. Натомість сходіть до кіно, потренуйтесь, проведіть час із родиною, погуляйте або зробіть те, що сприятиме повному перезарядженню мозку. Недарма кажуть, що «зміна це теж відпочинок».
Щороку беріть відпустку, відпочивайте на свята, протягом тижня чи двох намагайтесь відпочити й оздоровитись. Найбільш продуктивно ви працюєте після вихідних або відпустки.
Будьте певні: енергії у вас буде більше, якщо лягатимете спати раніше пять днів на тиждень, висиплятиметесь достатньо на вихідних і матимете один повний вихідний. Ця додаткова енергія дасть сили перемогти прокрастинацію і починати роботу над великими завданнями швидше й з більшим ентузіазмом, ніж тоді, коли ви втомлені.
Дбайте про своє фізичне здоровя
Для того щоб утримувати енергетику на найвищому рівні, слід не лише достатньо відпочивати, а й стежити за харчуванням. Починайте день із продуктів з високим умістом білків, низькою жирністю та низьким умістом вуглеводів. На обід корисно їсти салати з рибою та куркою. Уникайте цукру, солі, продуктів із борошна вищого ґатунку, різноманітних десертів, слабоалкогольних напоїв, шоколадок, випічки. Годуйте себе так, як ви б годували спортсмена світового класу перед важливими змаганнями, адже за багатьма показниками ви, коли починаєте роботу, і є спортсменом.
Намагайтесь виділяти близько 200 хвилин на тиждень для тренувань, що є визнаним стандартом відмінного самопочуття. Це означає приблизно 30 хвилин тренувань на день, і це може бути прогулянка до чи після роботи або протягом дня. Ви можете плавати, вправлятись на тренажерах, займатись будь-яким видом спорту, проте ці заняття повинні бути вбудовані у ваш щоденний графік так, ніби це бізнес-зустріч.
Якщо ви будете їсти легку й здорову їжу, регулярно тренуватись, багато відпочивати, то зможете легко робити більше й швидше, а також отримувати більше задоволення від роботи, ніж раніше.
Що краще ви почуваєтесь, починаючи роботу, то менше будете її відтягувати й матимете більше бажання завершити виконання завдання і перейти до наступного. Високий рівень енергії незамінний для високої продуктивності, щастя та більшого успіху в усьому, що ви робите.
Зїжте жабу!
1. Проаналізуйте свої енергетичні рівні та щоденні звички здоровя. Прийміть рішення сьогодні ж покращити своє здоровя та енергію, відповівши на такі питання: