Крок 9
На підставі наданих даних про вашу транзакцію, сайт підготує для вас документ, який необхідно буде завантажити і скопіювати в директорію гаманця, після чого слід перезапустити сам гаманець на комп'ютері. Враховуйте, що ваша нода запуститься не відразу ж, навіть якщо на сайті буде статус «Активна». Прибуток за запущену ноду ви будете теж отримувати не відразу. Він буде нараховуватися безпосередньо на ваш гаманець.
Що слід враховувати:
1) якщо на криптобіржі, на якій ви купуєте крипту для запуску ноди, у вас немає інших коштів, заведіть туди трохи більше, ніж необхідна сума. Або купіть більше крипти, ніж необхідно для запуску ноди. Це потрібно для того, щоб покрити комісію за виведення коштів із біржі на ваш гаманець. Наприклад, для запуску ноди необхідно 32 ЕТН. Купуйте не 32, а 32,1 ЕТН. Припустимо, комісія за переказ на гаманець складе 0,01 ЕТН. На гаманець переведіть 32,09 ЕТН.
2) Перед запуском ноди необхідний дуже детальний аналіз тієї валюти, для якої буде запущена нода. Читайте відгуки в мережі, особливо на форумі bitcointalk. Якщо бачите хоч десь інформацію про те, що проєкт пов'язаний зі скамом відразу переходьте до аналізу іншого проєкту. Подивіться на графіки валюти (щоденні, щотижневі). Якщо проєкт молодий і ціна крипти з самого початку запуску стрімко йде вниз відразу переходьте до аналізу іншого проєкту. Також, подивіться, на яких біржах торгується дана криптовалюта, який обсяг її ринкової капіталізації, хто керівник проєкту і хто його підтримує. Якщо криптовалюта торгується тільки на 12 непопулярних біржах і обсяг її капіталізації не дотягує і до 1 млн. доларів відразу переходьте до аналізу іншого проєкту. Оцініть в загальному головний сайт криптовалюти. Якщо у нього відсутній протокол безпеки, він мало функціональний тощо добре подумайте, перш ніж запускати таку ноду.
3) Висока прибутковість ноди і при цьому низька вартість її запуску повинні насторожувати. Віддавайте перевагу нодам відомих криптовалют, типу DASH, PIVX і т. д.
4) При підрахунку прибутковості, не забувайте враховувати комісію, яку необхідно буде заплатити за обслуговування ноди.
5) Не починайте процес по запуску ноди, поки повністю не завантажили на комп'ютер гаманець і до тих пір, поки гаманець не синхронізується з основною мережею.
Кому підійде даний спосіб заробітку
Підійде всім, у кого рівень володіння комп'ютером та знання англійської вище середнього. Незважаючи на те, що я детально описав процес створення мастернод, у вас можуть виникнути труднощі, особливо на останньому етапі встановлення і запуску ноди. Може статися так, що вам доведеться звертатися в службу підтримки, а з операторами необхідно спілкуватися англійською. Крім того, для початку необхідний стартовий капітал. Можна запустити і ноду вартістю 100 доларів з місячним прибутком в 10 доларів, але толку від цього мало. Я вважаю, що метод підходить тим, хто готовий добре вкластись (так, вартість мастерноди DASH майже 77 тис. доларів, а дохід близько 370 доларів / місяць; припускається, що вартість мастерноди ETH 2.0 32 ETH 11800 USD). Хороший заробіток можна отримати в тому випадку, коли запущено відразу кілька мастернод.
Метод 5
Змагання з трейдингу
Практично всі великі і популярні криптобіржі проводять змагання з трейдингу, на спотових або маржинальних акаунтах. Суть полягає в тому, що ви просто виконуєте торгові операції на біржі в певній криптовалюті (наприклад, якщо ви часто торгуєте парами з CHZ). Залежно від вашого профіту за певний проміжок часу від торгівлі даною валютою, ви можете отримати від біржі гарну винагороду, якщо опинитеся в трійці, максимум в десятці лідерів по прибутковості.
Ще один варіант заробітку в турнірах на Бінанс це участь в «баттлах» з ф'ючерсної торгівлі. Метод підходить тільки для досвідчених трейдерів, які вже довго й успішно торгують на спотовому ринку. Новачкам не раджу, тому що можна злити весь депозит дуже швидко через високу волатильність. Та й аномалії на ф'ючерсному ринку явище досить часте, і часом вони не на користь трейдерам.
Futures Battle на Бінанс
Що слід враховувати:
1) прибуток ви будете отримувати не постійно, і він буде надходити тільки при великих обсягах торгів.
2) Для отримання прибутку таким способом, необхідно постійно стежити за турнірами, які організують криптобіржі. Слід врахувати, що якщо турнір проводиться з торгівлі CHZ, ви не зможете брати участь, якщо під час його проведення не будете торгувати парами з цією криптовалютою.
2) Для отримання прибутку таким способом, необхідно постійно стежити за турнірами, які організують криптобіржі. Слід врахувати, що якщо турнір проводиться з торгівлі CHZ, ви не зможете брати участь, якщо під час його проведення не будете торгувати парами з цією криптовалютою.
Кому підійде даний спосіб заробітку
Такий спосіб заробітку підійде лише невеликій кількості трейдерів. Тільки ті, хто здійснює на біржі великі торги з щоденними обсягами від тисяч до десятків тисяч доларів, зможуть отримати винагороди. Прибуток буде непостійним.
Метод 6
Ейрдропи і баунті кампанії
«Баунті» це можливість отримати нагороду в криптовалюті за певні рекламно-інформаційні дії без необхідності вкладати свої гроші в проєкт. В основному, це стосується ICO (Initial coin offering первинне розміщення монет форма залучення інвестицій у вигляді продажу інвесторам фіксованої кількості нових одиниць криптовалюти, отриманих при разовій або прискореній емісії). Від вас можуть вимагати: пости в соцмережах Facebook або Twitter, підписні кампанії на форумі Bitcointalk або email-розсилка, переклади інформації на інші мови, пошук багів, дизайн лого, буклетів, розробка мобільних додатків, гаманців тощо. Для отримання виплат потрібно відкрити ЕТН-гаманець (раджу MyEtherWallet він сумісний з більшістю проєктів).
На баунті-кампанію може бути зарезервовано, наприклад, близько 1% всіх токенов проєкту. Далі цей 1% може розподілятися серед учасників кампанії наступним чином:
передплатна кампанія на Bitcointalk 30%;
переклади на інші мови 10%;
Twitter 13%;
Facebook 14%;
YouTube 8%;
Blog / ЗМІ / статті 10%;
Reddit 5%;
Telegram 5%;
резерв 5%.
Що потрібно робити?
Для початку вам потрібно зареєструватися в баунті-кампанії певного проєкту. Далі ви можете розмістити запропоновані посилання проєкту на своїй сторінці в Facebook (наскільки я знаю, реклама ICO на Facebook дозволена лише у схвалених модераторами спільнотах), Twitter, написати про ICO статтю, створити ролик для YouTube, відповідати в груповому чаті telegram тощо. Це залежить від вимог кожного конкретного проєкту. Тобто, по суті, вам потрібно буде займатися рекламою проєкту для залучення в нього коштів інвесторів.
Загальні правила для участі наступні: кожен учасник може використовувати лише один обліковий запис для участі (найчастіше допускаються акаунти віком більше 1 місяця), заборонені будь-які методи спаму, заборонено доручати роботу комусь іншому, заборонено видаляти створений контент або виходити з груп проєктів у соц мережах до закінчення ICO. Токени нараховуються, як правило, через 2 тижні після закінчення ICO.
Все, що від вас вимагається дотримуватися правил кампанії і чесно виконувати поставлені перед вами завдання, вчасно відправляти звіти про виконану роботу.
Необхідно мати на увазі, що керівники проєкту мають право в будь-який момент змінити правила баунті-кампанії.
У чому переваги методу?
Від вас не потрібно вкладати власні кошти. По завершенню ICO, якщо проєкт не провалився, вам виплачується винагорода у вигляді безкоштовних монет. Кількість виплачених монет, як правило, обмовляється заздалегідь і залежить від того, наскільки ефективно ви працювали, від кількості учасників і т. д. Якщо проєкт виявляється успішним, токен потрапляє в лістинг на біржах. Його ціна може зрости (що сталося з біткойном, ефіром) або ж залишатися низькою. Якщо ціна йде вгору ви стаєте власником дорогих токенів, які можна продати на біржах, розплатитися за товари або послуги. Крім того, в баунті-кампаніях часто є реферальні програми. За запрошення в проєкт своїх друзів і знайомих ви можете отримати додаткові токени.
Недоліки методу
Практично всі цікаві ICO створюються англійською мовою. Тому, без знання англійської розібратися, чого від вас хочуть на сайті, буде важко. Адже, якщо ви щось зробите не так і не в повній мірі виконаєте умови баунті-кампанії, то токени вам можуть не нарахувати. У баунті-кампанії, як правило, можуть брати участь лише ті, у кого добре «розкручені» акаунти в соціальних мережах. Необхідно мати, як мінімум, 100150 друзів. Крім того, за надмірні публікації в соціальних мережах ваші акаунти можуть заблокувати або обмежити до них доступ. Так одного разу сталося з моїм аккаунтом Twitter: мені на певний час обмежили можливість публікації нових твітів. Ще один мінус неможливо заздалегідь знати виявиться проєкт успішним, чи ні. Можна просто даремно витратити свій час. Одним з головних недоліків я вважаю те, що існує багато псевдо-ICO, шахраїв, які збирають кошти інвесторів, а потім зникають. Є дуже високий шанс, що ви просто будете рекламувати шахрайське ICO. Відрізнити справжнє ICO від шахрайського буває складно. Також слід зазначити, що пройде мінімум пів року, перш ніж ви зможете використовувати зароблені токени; це дуже тривалий процес.