Sievietes konsultantes plīvo ap Suvorovu ar aizkustinošiem smaidiem, kūko un šķiet gatavas cīnīties viena ar otru par iespēju aprunāties un viņu apkalpot, no malas tas izskatās smieklīgi.
Nu, vai tas ir ērti? ģenerālis jautāja, kad uzvilku pirmo pāri.
Ļoti.
Lieliski, tad mēs paņemsim šos. Uzvelc savu nākamo pāri.
Bet vai tiešām centrā nēsā šādas kurpes?
Šie apavi ir nepieciešami, lai nokļūtu centrā, un tiem jābūt ērtiem. Tieši atbilstoši pašreizējiem laikapstākļiem. Turklāt es dzirdēju, ka šāda veida apavi mūsdienās ir modē. Jā, meitene? priekšnieks jau vaicāja mums tuvākajai konsultantei.
Jā, ļoti moderna modele! konsultante silti pamāj. "Visas jaunās meitenes dara tieši tā."
Nu, redzi, Anna Vladimirovna.
Šķita, ka viņi apavus ir sakārtojuši, bet, kad pārgāja uz drēbēm, arī ģenerālmenedžeris mani pārsteidza un aizveda līdz, iespējams, dārgākā zīmola boutique. Jā, šeit viena blūze maksās vairāk nekā viss mans jaunais kažociņš! Es nekad nemaksāšu par šīm drēbēm.
Viņa apstājās pie ieejas un stingri atteicās tur iet.
Es šeit neiešu, iesim, lūdzu, kaut kur citur.
Kāpēc ne?
Šeit ir pārāk dārgi.
Un kas? Jūs neesat tas, kurš tērē naudu.
"Es jutīšos ļoti pateicīgs."
Lai tā būtu, jūti to.
Es šņukstu un atkāpjos, lūdzoši uzlūkojot ģenerāli.
Ejam, lūdzu, kaut kur citur.
Renāts brīdi par kaut ko domāja, uzmanīgi paskatījās uz mani un pēkšņi pārsteidzoši viegli piekrita:
Labi, ejam uz citu vietu.
Uz šo citu vietu nez kāpēc bija jābrauc ar mašīnu kaut kur centra virzienā. Ēka, kurā nonācām, nešķita nekas īpaši ievērības cienīgs, pat bez lielām spīdīgām izkārtnēm, bet iekšā tā izrādījās ļoti plaša, gaiša, skaista, un konsultantu acīs nebija ne maniakāla dzirksti, ne aizkustinoši smaidi. Renāts tika aicināts gaidīt īpašā telpā pavadošajiem cilvēkiem, mani aizveda uz ģērbtuvi, kur drīz sāka nest drēbes. Meklēju cenu zīmes, bet tādas nav. Precīzāk, etiķetes ir, bet cenas nez kāpēc vispār nav. Varbūt tas ir kaut kāds second hand? Un vai viņi pārdod lietas pēc svara? Heh, nē, droši vien nē. Bet tas ir dīvaini. Un drēbes ir ļoti skaistas, ir skaidrs, ka viss ir jauns.
Es izeju pie sava priekšnieka savā pirmajā biroja tērpā, jūtoties kā īsta skaistule. Mmm, melnais uzvalks lieliski der. Es nekad īsti neesmu valkājis uzvalkus, bet šeit ir tik elegants variants.
Ģenerālis, es redzu, ir labi iedzīvojies viņš ir atlaidies krēslā, viņi viņam atnesa tēju, tālrunis ir pie rokas.
Renāts paskatījās uz mani un apmierināti pamāja ar galvu.
Ņemsim. Ņemsim nākamo variantu.
Ā Es gribēju vispirms noskaidrot, cik tas maksā.
Anya, mēs par visu vienojāmies. Kāpēc jums jāzina cenas, ja es maksāju par visu? Tu man neko neesi parādā.
Es tomēr gribētu to atdot vēlāk
Anija, tu tās atdosi, ja labi strādāsi. Ticiet man, es esmu ļoti prasīgs, es atņemšu daudz jūsu laika. Šīs drēbes ir ne tik daudz priekš jums, cik mana darba tēla uzturēšanai. Un principā man patīk, ja blakus ir skaista, dārgi ģērbta, laimīga sieviete. Es pats maksāju par savām vēlmēm un vēlmēm. Ej pārģērbies, netērē mūsu laiku.
Redzi ja šīs lietas ir ļoti dārgas un to ir daudz, tad es nevarēšu savam vīram paskaidrot, no kurienes tās radušās un ka dāvinātas, viņš nesapratīs. arī.
Tu viņam kaut ko paskaidrosi?
Nu, varbūt. Viņš uzdos jautājumus.
Kā viss notiek. Likās, ka tu šausmīgi atriebsies, paziņojot par savu abpusējo nodevību pret viņu. Un pēc tam, kā tu domā, vai viņam būs interese par tavu garderobi?
Es Es neesmu pārliecināts, ka pastāstīšu viņam par korporatīvo pasākumu. Nav ko stāstīt, īsti neko neatceros. Un tagad es nedomāju, ka tas ir virziens, kurā mums jārīkojas. Vai es jums daudz stāstīju par šo situāciju korporatīvajā ballītē?
Kādā virzienā tad vēlaties rīkoties?
Es paraustu plecus.
Es nezinu, es šobrīd esmu tik apmulsusi. Un es nevaru to visu pieņemt, es savā galvā saprotu, ka man ir jādodas prom, bet līdz šim man nav morāla spēka to darīt. Sajūtas joprojām saglabājas, kas padara to divtik sāpīgu.
"Sēdies," ģenerālis pamāj uz blakus krēslu. Parunāsim.
Kā ar montāžu?
Viņš pagaidīs.
"Tas ir neērti meiteņu priekšā, jo viņas gaida."
Anija, man rodas iespaids, ka tu daudz vairāk domā par to, ko domā citi, aizmirstot padomāt par sevi. Ej, parunāsim vēlāk.
Es devos uz ģērbtuvi, nesaprotot, kāpēc Renātam ar mani bija jārunā intīmas sarunas. Apkārt ir tik daudz brīvu jaunu meiteņu bez ģimenes problēmām un gatavas karāties viņam kaklā un strādāt ar viņu dienu un nakti, un viņš mani auklē.
Bet kopumā pielaikot drēbes, katru reizi iznākot jaunā izskatā vīrietim, kurš uz mani vērīgi skatījās, bija lieliski. Es jutos kā kādā romantiskā romānā par bagāto dzīvi. Kad viņi neskatās uz naudu, viņi pērk visu, kas viņiem patīk, un principā šāda uzmanība un interese par manu sugu silda dvēseli. Tas tieši paaugstina pašcieņu, bet liek jums nervozēt par to, cik daudz naudas tiks iztērēts par visām šīm drēbēm?
Biju pārsteigts, kad uz pielaikošanas kabīni sāka nest treniņtērpus.
Kāpēc man vajag treniņtērpu? jautāju, parādīdamies Renāta Georgijeviča acu priekšā baltā treniņtērpā.
Man patīk sports.
Gaidu turpinājumu, bet priekšnieks klusē.
Bet es neesmu ļoti labs, es neeju uz sporta zāli, tad kāpēc man ir vajadzīgas šīs drēbes?
Kamēr tu strādāsi pie manis, tev būs jādalās ar šo manu aizraušanos.
Kā?
No rīta skrienot, par laimi parks ir pie darba. Vakaros dažās dienās ir trenažieru zāle vai peldbaseins.
Vai tādi pienākumi ir iekļauti darba līgumā? jautāju, ar šausmām iztēlojoties rīta skriešanu. Es ienīstu sportu un vienmēr esmu izvairījusies no fiziskām aktivitātēm. Kopš skolas laikiem biju klasisks nūģis ar grāmatu un brillēm. Gandrīz visu laiku dažādu iemeslu dēļ man bija atbrīvojums no fiziskās audzināšanas.
Ja vēlies ar mani strādāt, tad jā. Kā jūs droši vien pamanījāt, Anna Vladimirovna, esmu gatava cilvēkā ieguldīt daudz, bet atdevei jābūt atbilstošai.
Es paskatījos uz sevi spogulī. Vispār man treniņtērps izskatās labi. Es sevi neatpazīstu.
Aizeju uz pielaikošanu, vēl pāris sporta tērpu komplektus un man atnes peldkostīmus.
Es paskatos ārā no pielaikošanas kabīnes.
Peldkostīmus nevajag rādīt, vai ne? Es pārbaudīšu ar priekšnieku.
Kāpēc ir šis?
Nu, tas ir kaut kā pilnīgi atklāti?
Ja mēs kopā apmeklēsim baseinu, tad tā vai tā, es tevi redzēšu peldkostīmā. Kāda tam ir atšķirība, agrāk vai vēlāk?
Ļaujiet man vēlāk nopirkt sev peldkostīmu, tas nav biroja apģērbs.
Nāc jau ārā. Es joprojām tevi redzēju pat bez peldkostīma.
Piesarkusi es parādos aiz aizkara. Esmu ģērbusies viendaļīgā koši sarkanā peldkostīmā. Ģenerālis izliek zīmi viņai griezties. Šausmīgi samulsusi pagriežos no dažādām pusēm. Es nezinu, kas tieši notika ar Renātu naktī, bet tas, iespējams, bija tumsā, bet šeit viss notiek gaismas pārpludinātā telpā.
"Ļoti labi," boss slavē. Viņa skatiens deg. Šajā izskatā nav nekā draudzīga vai vienkārši vienaldzīga. Skatiens valdzinošs, īpašniecisks, apmierināts.
Es ātri skrienu atpakaļ uz pielaikošanu. Viņi man pasniedz nākamo peldkostīmu, un tas nebūt nav sportisks. Šis ir vairāk paredzēts meitenēm, kurām ļoti patīk sauļoties. Nē, šo es nemēģināšu!
Nav jēgas pielaikot otro peldkostīmu! es kliedzu no pielaikošanas kabīnes. Tas nav paredzēts publiskajiem peldbaseiniem. Ja nu vienīgi sauļoties pludmalē. Es nevaru šajā staigāt. Vai ir vēl kādi varianti?
Nāc ārā, es paskatīšos.
Par ko? Es tādu nevilktu uz baseinu, lai visi to redzētu.
Man ir savs peldbaseins.
Es klusēju, nezinot, ko vēl teikt. Šis priekšnieks vēlas ar mani sportot savā baseinā, un lai es būtu šajā peldkostīmā?
Anija, nāc ārā.
"Es nekādā gadījumā nevarēšu iziet ārā tādā peldkostīmā."
Vai man pašam nākt iekšā?
"Es eju ārā," es pieklājīgi atbildu un pēc kāda laika tiešām izeju, tikai nevis peldkostīmā, bet jūsu drēbēs, kurās es šeit ierados. Man ir apnicis mēģināt kaut ko darīt. Vai ir kostīmi? Pārējais nav tik svarīgs.
Ja tagad ģenerālis sāks uzstāt uz peldkostīmu un apakšveļas pielaikošanu, es neiešu uz paaugstinājumu, palikšu savā vietā.
"Kā jūs zināt, Anna Vladimirovna," ģenerālis izsmej acis. Tātad, protams, bija daudz citu lietu, ko varējām pielaikot un iegādāties. Kaut kā ar mani šefs runā par Aņečku vai Annu Vladimirovnu, bet no viņa lūpām pēdējā uzruna vienmēr izklausās diezgan jocīga.
17. nodaļa
Pirkumu apmaksas brīdi neredzēju, bet redzēju, kā gruzīnu veikala darbiniece Renāta mašīnas bagāžniekā ielika somas ar tām. Es biju šausmās par šo paku skaitu. Un ir arī manas lietas no darba.
Kā es to visu paņemšu mājās?
Tāpēc es to ņemšu. Vēl ir viena vieta, un tas ir vismaz šodienai.
Kaut kur citur?
Jā. Optika.
Jaunas brilles? Atcerējos, kā kolēģi kritizēja manus vecos rāmjus. Ļaujiet man arī pašam to izdarīt.
Priekšnieks negatīvi pakrata galvu.
Nē, es gribu kontrolēt procesu.
Optikā pēc Renātes lūguma viņa izmēģināja tūkstošiem rāmju variantu, tad viņš personīgi noskaidroja, kuri objektīvi labāki, kuri ikdienas darbam pie datora un citas nianses. Izvēlējos un ieveidoju visas dārgākās lietas, kā arī vairākus rāmju variantus, lai varētu tos mainīt atbilstoši savam noskaņojumam un nepieciešamībai, kas atkal mani nostādīja pilnīgā apmulsumā. Esmu tikko sācis strādāt, bet man šķiet, ka esmu parādā desmit gadu nevainojamu diennakts darbu.
Brilles tikko pasūtītas, jāpagaida kamēr būs gatavas, tāpēc atgriezos mājās tāda, kāda esmu.
"Nāc iekšā," nosarkusi es aicinu ģenerāli ar daudzām pakām rokās uz savām mājām.
Mums ar vīru ir mazs dzīvoklis, un, kad tajā ienāk lielais, katrā vārda nozīmē, tas šķiet pavisam niecīgs.
Renāts visu apskatīja bez komentāriem, nolika somas uz grīdas, mani arvien vairāk moka mirkļa neveiklība. Patiesībā es kopā ar vīru atvedu savu mīļāko uz dzīvokli, un Renāts nesteidzas doties prom.
Varbūt tēju? lai neizskatītos galīgi neviesmīlīgs un nepateicīgs, formalitātes labad iesaku.
"Jā, paldies," priekšnieks šokē ar savu atbildi.
Es neizpratnē skatos, kā Renāts Georgijevičs novelk virsdrēbes.
Vai tiešām vēlies tēju? Es katram gadījumam precizēšu, citādi nekad nevar zināt, kas ģenerālim ir prātā.
Runājiet. Jūs nevēlējāties to darīt veikalā.
Renāts ieiet virtuvē, apsēžas pie galda un gaidoši skatās uz mani. Uhh.
Es uzliku tējkannu vārīties. Godīgi sakot, es vēl nemaz neesmu gatavs runāt no sirds, es kavēju laiku, cik spēju, vāru jaunu smaržīgu tēju, un tad
Atskan durvju zvans, tas man izgāja cauri nerviem. Zvans, vēl viens un vēl viens, daudz nepacietīgāks.
Vai jūs kādu gaidāt, Anna Vladimirovna? Vai tas nebija jūsu vīrs, kurš atgriezās no komandējuma stundu agrāk? priekšnieks jautri jautā. Šķiet, ka viņš nemaz nav saspringts un situācija liek viņam daudz smieties.
"Mans vīrs nebūtu piezvanījis, bet viņš to uzreiz atvēra," es atbildu nobijusies. Tā visdrīzāk ir vīramāte. Pagaidām viņa zvana, bet viņai ir atslēgas Es lūdzoši satveru ģenerāļa roku. Lūdzu, paslēpieties skapī! Ātrāk! Lai gan nē, vīramātei patīk ieskatīties skapjos un zem gultas, pārbaudīt, vai nav putekļu, bet tu tur neiederēsies. Ko darīt?!
Mana sirds sitas trakulīgā tempā, es šausmās steidzos pa virtuvi.
"Anija, vispirms nomierinies," Renāts iesmējās. Viņam tas ir smieklīgi, viņš šeit ir svešinieks.
Balkons! man atainojas, ideja ir tāda, bet, ja aiztaisīsi priekškaru, tas varētu izdoties. Mana vīramāte neies uz balkonu, tur ir auksti, bet viņa ir ļoti termofīla. Lūdzu, ej uz balkonu, vai ne?!
"Es nekur neiešu," priekšnieks saliek rokas uz krūtīm. Viņš uzliek bargu izskatu, bet viņa acīs dejo velni. Varbūt tā nav vīramāte, pārbaudiet.
Viņa noteikti ir!
Vai viņa tevi brīdināja, ka ieradīsies? Vai jūs lūdzāt atļauju apmeklēt jūs?
Protams, nē.
"Tad jūs varat droši sūtīt viņu mājās." Nu, vai ļaujiet viņam ienākt, mēs kopā dzersim tēju un apspriedīsim jūsu vīru.
Es nē
Man nav laika atbildēt. Durvju zvans beidz uzstājīgi zvanīt, kas nozīmē, ka vīramāte izņem atslēgas un tagad atvērs slēdzeni. Neticamā ātrumā metos pie durvīm.
Jau dzirdu, kā atslēga griežas slēdzenē. Pēdējā brīdī aizslēdzu durvis iekšā. Paskatos caur aci, nu, tieši tā, vīramāte. Man pret viņu ir izveidojies instinkts.
Es klepoju skaļi un skaļi.
Anya? nāk no aiz durvīm. Vai tu esi mājās?
"Jā, Ludmila Jevgeņijevna," es atkal skaļi klepoju. "Es tik tikko tiku līdz durvīm, man kļuva slikti."
Skatiens krīt uz virtuvē sēdošo ģenerāli. Viņš iesmejas, bet, goda vārds, klusi.
Anya, kāpēc tu aizvēries?
"Es nevaru tevi ielaist, esmu smagi slims," es atkal klepoju. Dzīvoklī visur ir baciļi. Es baidos tevi inficēt.
Ludmila Evgenievna ļoti baidās no dažāda veida infekcijām. Viņa attēloja pēc iespējas histēriskāko klepu.
Tu esi tik mākslinieciska, Anna Vladimirovna, ģenerālis izsaka man komplimentu, nemitīgi smaidīdams ar baltiem zobiem. Plaši atvērtām acīm es pieliku pirkstu pie lūpām. Pēkšņi es pats jūtos smieklīgi.
Vēl pāris minūtes pa durvīm uzzinu, ko īsti vīramāte vēlējusies un kāpēc atnākusi. Izrādās, ka man tevis pietrūka un atnācu ciemos. Viņa atnesa savu telefonu, jo Kostja, izrādās, pateica, ka esmu pazaudējis veco, un viņas telefons laikam ir labāks un dārgāks, viņa paņems manu jauno, un tas nozīmē, ka man būs vecais. , kurš ir labāks. Nu es atnācu apskatīt kažoku, jā. Domāju, Kostja ļoti asi sūdzējās savai mātei par maniem nepārdomātiem tēriņiem un lūdza izvērtēt, tā teikt, budžetam nodarīto kaitējumu.
Atteicos apmainīties ar telefona numuriem, izturēju aizstāvību, sievasmāte aizgāja, acīmredzot neko nenojaušot.
Atviegloti nopūšoties, ļodzīgām kājām aizklīstu uz virtuvi. Nē, kāda tur tēja? Man vajag kaut ko nopietnāku, ne jau katru dienu pie manis ierodas ģenerālis, un es izglābu sevi pašā pēdējā brīdī.
Es paņemu krēslu, nolieku to pie augstākā plaukta, uzkāpju uz krēsla un izņemu no tā vīra mantas. Viņš to ilgi glabāja, dārgu kolekcionējamu pudeli, viņš nolaizīja lūpas, bet saglabāja to līdz jubilejai.
Atvērsi? jautāju, pasniedzot pudeli priekšniekam.
Vai neiebilstat atvērt šo? Renāts precizē, pagriežot rokās pudeli un acīmredzot to novērtēdams.
"Nemaz," es melanholiski atbildu.
Tomēr, kad Kostja ieradīsies, viņš kliegs naudas trūkuma dēļ. Tas, vai kliegšanai ir mazāk vai vairāk iemeslu, tagad nav tik svarīgi. Teikšu, ka arī es tādā veidā noņēmu stresu.
Es atveru ledusskapi, un tas ir gandrīz tukšs. Es meditēju dažas sekundes, skatoties kosmosā. Tas ir neērti, piemēram, atrodoties priekšnieka priekšā, ja nav jāvāra griķi, tad tas man ienāk prātā. Es dodos uz balkonu pēc dažiem pagriezieniem. Esmu sakrājis daudz no šīm dāvanām no savas vīramātes. Cik vasaras nedēļas nogales tiek izniekotas vīramātes dāciņā. Mans vīrs un viņa mamma vienmēr ļoti novērtē iespēju uzkrāties, bet parasti izrādās, ka viņi to novērtē, un es to īstenoju. Es neēdu daudz marinētu gurķu, Kostju arī šis bizness interesē tikai teorētiski, tāpēc burkas krājas. Bet tagad tas ir patiešām noderīgi.
Noliku ģenerāļa priekšā uz galda marinētu gurķu burku un glāzes.
Tagad es atnesīšu vēl dažus tomātus un marinētu ķiploku. Vai jums patīk mājās gatavota adžika? Pagatavoju pati. Vai jūs?
Kāpēc viņš atkal smejas?
"Pēdējais, ko es gaidīju, bija tas, kā es šodien pavadīšu vakaru." Izmēģināšu Adžiku. Anya, tu esi mīļotā.
ES sarkstu. Viņš joko, vai ne?
Par laimi, bija pat melna maize, novecojusi, tiesa, bet tas ir labi, es to iemetu pannā, apcepu ar sviestu un sāli. Derēs.