Pavasara dienasgrāmatas - Auziņš Edgars 7 стр.


Jaunieši sāka izpildīt savu konkursa dziesmu, ar kuru ieguva otro vietu Eiropas dziesmu konkursā. Visi skolēni apklusa, dažas meitenes aizvēra acis. Emma aizvēra acis un ierunāja dziesmas vārdus. Vesta šo dziesmu dzirdēja pirmo reizi, un tā nebija ideāla, taču kaut kas tajā tiešām bija. Pēc trim minūtēm viņi pārstāja dziedāt. Studenti izplūda aplausos. Tikai profesors viņu veikumu nepagodināja ne ar vienu aplaudēju.

«Tu sasprindzini rīkli augstās notīs,» sacīja Halins, norādot uz Seniju, kas sēdēja pie klavierēm. «Un tu, tu nespēj noturēt līdzsvaru, tava balss trīcēja visas dziesmas garumā, un likās, ka tu grasies krist histērijā.» Jūs dziedājāt uz vāja D.

Vīrietis piecēlās un atgriezās pie klavierēm.

 Ikviens, kurš tik pat ļoti vēlas dziedāt, var pamest šo nodarbību, es ar prieku šķiršos no jums. Ak, jūs varat apsēsties vai aiziet, ja vēlaties palikt nemainīgs.

Alisa grasījās uzliesmot, bet Isajevs satvēra viņu aiz pleciem un veda atpakaļ uz savu vietu. Neviens students nepiecēlās no vietām, visi nolēma turpināt mācīties pie šī rupjā un dīvainā profesora.

«Nu, tā kā visi paliek, sāksim pārbaudīt jūsu spējas,» viņš atkal apsēdās pie klavierēm. «Tu,» Halins norādīja ar pirkstu uz Vestu. «Nāc šurp, tikai jūsu sejā nav tik stulba elkdievības izteiksme pret šo pāri.»

Romāņina piecēlās un piegāja pie klavierēm, viņa tiešām nezināja, ko darīs, nekad agrāk nebija dziedājusi, pat karaoke, pat dušā.

«Es nemāku dziedāt,» meitene nekavējoties sacīja.

 Drosmīga prasība. Vai tā ir patiesa atzīšanās, vai arī jūs šādā veidā mēģināt izvairīties no vispārēja kauna?  Daniels jautāja, ar interesi skatīdamies uz meiteni.

 Droši vien abi. Bet fakts ir tāds, ka es nekad pat nemēģināju dziedāt,» Vesta paraustīja plecus.  Jā, pat dušā vai karaoke.

 Interesanti, un tas padara to vēl intriģējošāku. Dziediet kaut ko, es dodu jums tiesības izvēlēties.

«Hmm, varbūt es dziedāšu āriju no mūzikla Mulenrūža ar nosaukumu Tava dziesma,» sacīja Romāņina. «Profesor Halin, ja es esmu pilnīgi briesmīgs, lūdzu, apklusiniet mani.»

 Piekritu.

Profesors sāka spēlēt. Pirmo reizi pēc ilga laika Vestu apciemoja sen aizmirsta sajūta: viegla trīce pa visu ķermeni, lūpas bija sausas no sajūsmas, viņa saspieda kreisās rokas pirkstus dūrē, aizvēra acis un garīgi sāka iedomāties attēlu no filmas. Un tā viņa sāka dziedāt, meitene dzirdēja tikai klavieru skaņas, viss pārējais viņai beidza pastāvēt. Iekšā bija patīkama eiforijas sajūta, kas viņai pavēra durvis uz brīvību.

Pēc kāda laika profesors pārstāja spēlēt, un Romāniņa nodomāja, ka viņš nolēma viņu šādi apklusināt. Acīmredzot dziedāšana nav viņas stiprā puse. Bet kāpēc te skābs, viņa pārbaudīja galveno, un tagad vari mierīgi iet tālāk ar savu dzīvi, darot citas lietas.

«Vai es tiešām biju tik šausmīgs?»  meitene smaidot jautāja, atverot acis.

«Augstie rādītāji, protams, bija biedējoši, mana balss trīcēja, bet potenciāls bija. Par ko tu vēlies kļūt?

 Cilvēks.

 Daudzsološa atbilde, nu, tu cītīgi mācīsies un varbūt pat varēsi piedalīties mūziklos.

«Paldies,» atbildēja jaunā dāma, atgriezusies savā vietā.

«Tu nāc šurp,» profesors norādīja ar pirkstu uz Emmu.

Lankova no tā kļuva balta, viņas pirksti satvēra viņas T-krekla apakšdaļu un to cieši saspieda. Viņa šūpojās pret klavierēm.

 Vai jūs kādreiz dzīvē esat dziedājuši?

«Jā jā,» Em stostījās.

 Ko tu dziedāsi?

«RBD  Sálvame,» meitene teica tikko dzirdami.

Lankova smagi izdvesa. Viņa atvēra lomu un tā vietā, lai izdvestu skaņu, tā čīkstēja. Meitene mēģināja kaut ko dziedāt, bet tā vietā atkal atskanēja čīkstēšana.

 Tu to sauc par dziedāšanu?  vīrietis jautāja, skatīdamies uz saspiesto meiteni.

«Nē, es tiešām labi dziedu, bet es nevaru dziedāt jūsu priekšā,» Emma nomurmināja, nolaižot galvu.

Publika sāka smieties, kas lika jaunkundzei sarauties vēl vairāk.

 Nē, nē, profesor, tas nav par jums. Tas ir par visiem šajā telpā. Es nevaru dziedāt publiski.

 Ha, tad kāpēc tu atnāci šeit? Aktieri spēlē izrādes skatītājiem.

«Atvainojiet,» pēc īsa klusuma Lankova teica un devās uz savu vietu.

«Nu, jūsu apmācības beigās pat šī čīkstošā būtne dziedās.» Nākamajai nodarbībai katrs izvēlēsies sev raksturīgu dziesmu un izpildīs to visas klases priekšā  Halins piecēlās un piegāja pie Emmas, pieliecās pie viņas un izskatījās kā pūķis.  Un tie, kas to nevarēs, saņems sliktu atzīmi, ar atzīmju palīdzību ārstēsim skatuves bailes. Jūs varat doties uz savām audzētavām, lai apspriestu, cik es esmu rupjš un nepieklājīgs.

Vīrietis aizlika rokas aiz muguras un izgāja no klases. Atstājot savus studentus pilnīgā neizpratnē.

Tās pašas dienas vakars.

 Varbūt man vajadzētu aiziet?  Emma jautāja, griežoties uz krēsla pie rakstāmgalda savā istabā kopā ar Vestu.

 Kāpēc tik viegli nolēmāt padoties?  Vesta jautāja, veicot atspiešanos no grīdas.  Mācīties šajā vietā ir visas tavas dzīves sapnis, viena skolotāja dēļ tu padodies, tas ir stulbi.

«Bet jūs redzējāt, ka tā vietā, lai dziedātu, es dūkoju un vaidēju.» Meitene atmeta galvu un paskatījās uz griestiem.

 Cīnīties. Cīnies ar sevi. Un Halins nekad nevienu neslavē  Romāņina apsēdās uz grīdas un tad nolaida matus, tumšas cirtas izkaisītas pa muguru.

 Kā tu zini, ka viņš ir tāds? Un šķiet, ka viņš mūs nepieteica, vai ne?

 Kāpēc tu viņu neatpazini?  Vesta pārsteigta pievilka, pieceļoties no grīdas un novilkdama T-kreklu; viņa palika tikai krūšturis.

«Nē,» mana draudzene pamāja ar galvu.

 Tas ir Daniils Halins, visu Āzijas mūziklu zvaigzne. Viņš dziedāja krievu valodā, bet piedalījās gandrīz visos Āzijas mūziklos. Cilvēki nāca skatīties iestudējumu tikai un vienīgi viņa dēļ. Viņš ir dievišķs, jums vajadzēja redzēt viņa darbību un balsi.

«Kur tu ieguvi tādas zināšanas, man likās, ka popmūzika tevi nemaz neinteresē,» Emma teica, smaidot, normāli apsēžoties savā krēslā.

 Teātris un mūzikli nemaz nav popmūzika. Labi mūzikli ir simtiem cilvēku rūpīgs darbs, un, kad šis darbs ir labi paveikts, uz to ir skaisti skatīties. Labi, es iešu dušā.

«Ei, es arī to gribu,» meitene piecēlās kājās, lai pirmā iekāptu dušā, bet Romāņina viņu piekāva.

«Es esmu pirmā,» Vesta aizcirta durvis viņas priekšā.

7. NODAĻA


LIELĀS ZIŅAS.

Nedēļas nogales ir iekārojamākās nedēļas dienas strādājošiem un studējošiem bērniem. Ikvienam patīk nedēļas nogales, jo šīs ir dienas, kad var pietiekami izgulēties un veltīt sev vismaz pāris stundas.

Pirmā nedēļa Mākslas akadēmijā izvērtās ļoti smaga, un ne tikai pirmā kursa studentiem, bet arī citiem studentiem bija grūti iesaistīties darbā. Skolotāji šajā vietā prasīja no skolēniem pilnīgu pašatdevi. Iespējams, šī ir pareizā pozīcija. Kaut ko iemācīties var tikai tad, kad atdod visu savu darbu, pretējā gadījumā tas vienkārši izrādās kaut kāds kapātdarbs un nekas vairāk.

Gandrīz neviens no skolēniem nedēļas nogalē negāja mājās, visi deva priekšroku palikt šeit un pildīt mājasdarbus. Un viņiem tika daudz prasīts. Sestdien akadēmijā valdīja klusums, visi sēdēja savās istabās un mācījās. Svētdienas rītā beidzot pienāca gaidītā nedēļas nogales sajūta un izsalkušie skolēni plūda uz kafejnīcu, lai pabarotu savu ķermeni un garu.

Pie kafejnīcas ieejas bija pulcējies skolēnu pūlis, viņi kaut ko apsprieda, un puiši un meitenes izskatījās satraukti. Jaunām dāmām uzreiz iemirdzējās acis, un jaunekļi, pāris minūšu stāvējuši, iegāja iekšā un paņēma galdiņus.

 Kas tā par tikšanos?  kasīdama pakausi un žāvādama, Vesta sarāvās, ejot cauri pūlim.  Hm, tu nāksi?

Taču Lankova neko neatbildēja, Romāņina pagriezās, lai atrastu savu draugu, taču mēģinājums bija neveiksmīgs, Emma apmaldījās skolēnu pūlī. Meitene pamāja ar roku un, stumjot ar kāju, pa durvīm ienāca kafejnīcā. Gandrīz visi galdi bija aizņemti, skolēni izskatījās miegaini, un starp citu, visus galdus bija aizņēmuši puiši, viņa šodien bija pirmā meitene. Vesta paņēma divas melnās tējas un izvēlējās tukšu galdu. Viņa atkal saldi žāvājās un salika rokas uz krūtīm, pēc pāris minūtēm viņai pievienojās arī Emma. Ja Vesta praktiski vilka savu draugu uz kafejnīcu, tad tagad meitene izskatījās vairāk nekā jautra. Viņa paņēma tējas krūzi un mirdzošām acīm paskatījās uz savu labāko draudzeni.

«Tu grasāties izlēkt no kombinezona,» Vesta teica, atkal žāvājoties, un novilka kapuci no galvas.

«Un jūs nevēlaties jautāt, kāpēc?»  meitene sajūsmā praktiski iekliedzās.

Romanīna iebāza vienu roku sporta krekla kabatā, bet ar otru paņēma stipras tējas krūzi.

«Nē,» sacīja Romāņina, pakratīdama galvu.

 Pēc divām nedēļām notiks ikgadējā rudens balle!!  Lankova čīkstēja, lēkādama augšā un lejā savā krēslā.  Bumba!! Šis būs pasakains pasākums!!

«Bet es nelūdzu jums pastāstīt par šo notikumu  meitene gulēja uz krēsla un maziem malciņiem dzēra tēju.» «Visi šie publiskie pasākumi mani neinteresē.»

 Vai tu esi traks? Šī ir iespēja skolēniem izpausties. Akadēmijas sponsori vienmēr nāk uz šo balli, ja tu viņiem iepatiksies, ražošanas centrs var noslēgt ar tevi līgumu. Vai jūs saprotat, ko tas nozīmē? «Emma aktīvi žestikulēja, lai savam draugam galvā iedvestu šī notikuma nozīmi.

«Es nevēlos kļūt populārs,» Vesta paraustīja plecus. «Es neierados šeit, lai meklētu slavu un miljonu dolāru līgumus.

 Es tevi atvilku šurp. Bet vai jūs nesapņojat, ka cilvēki nāks uz jums paskatīties?

 Nē. Priekš kam? Man patīk dejot, un es to daru tikai sev, nevis kādam citam. Vai vajadzētu būt savādāk?

«Tu noteikti esi traks,» Emma pamāja, malku atdzesētas tējas.  Interesanti, kurš tiks izvēlēts atklāšanā dejot valsi. Tas ir tāds gods.

«Nav ne jausmas,» Vesta paraustīja plecus un atkal garšīgi žāvājās, viņu tiešām neinteresēja visas šīs tenkas par slavu un atzinību, viņai vienkārši patika darīt to, ko viņa dara, un nebija svarīgi, vai tas patika kādam citam vai nē.

«Man būs jādodas pie tavas mātes, lai sagādātu balles tērpus,» Lankova domīgi sacīja.

Romāņina smīnēja un grasījās iziet no kafejnīcas, lai dotos paskriet, galu galā no treniņa nevar pārāk ilgi pamest, citādi vēlāk ķermenim var būt nepatīkamas sekas. Vesta nolika tukšo krūzi uz galda, bet, pirms viņa paspēja piecelties, viņu galdam tuvojās starojošs Isajevs.

«Labrīt, dāma,» puisis sveicināja.

«Pazūdi,» Vesta nomurmināja, pieceļoties no galda. «Es iešu skriet, es atgriezīšos pusdienlaikā.»

«Uh-hu,» Emma nomurmināja, nolaižot acis uz galdu.

 Ei, vai tu nevari būt jaukāka?  Senija jautāja, turpinot smaidīt, skatoties uz Vestu.

 Ar Tevi? Jā, es labāk ēdu jūras ezi, nekā izturos jauki pret mūsu zvaigzni  meitene pacirta pirkstus viņam deguna priekšā un devās prom no kafejnīcas, viņa iebāza rokas dziļi džempera kabatās un pēc minūtes atrada. pati atrodas koridorā.

Puisis pasmīnēja un steidzās viņai sekot. Isajevs nebija pieradis atkāpties, kopš bērnības viņš dabūja to, ko gribēja. Un parasti viņš neizraisīja dusmu lēkmes, Senija pārliecinājās, ka viņi viņam iedeva vai nopirka šo vai citu lietu. Tas ir vienkārši, dariet to, ja vēlaties. Puisis atgrūda kafejnīcas apmeklētājus un izlidoja gaitenī; viņš ieraudzīja Vestu pa gaiteni ejam prom. Isajevs pieskrēja viņai klāt un satvēra viņas roku, un tad pagrieza viņu pret sevi.

 Ko tu dari? Vai tev jau sen ir sitiens pa kaklu?  Vesta jautāja, uzacīdama.

«Tu aizgāji un neļāvi man pabeigt,» puisis uzsita viņai pa degunu. «Un man nepatīk, ka mani pārtrauc.»

 Minūte.

 Kādu minūti?  viņš ar interesi jautāja.

«Minūte, lai jūsu zvaigzne ierunātos un atlaistu manu roku,» Vesta nomurmināja, mēģinot izvilkt roku, taču mēģinājums bija neveiksmīgs.

«Neviens nevar man izvirzīt nosacījumus,» Senija piegāja pie viņas sejas.  Bet es nerunāšu.

«Idiot, atlaid manu roku, pretējā gadījumā es sākšu kliegt.»

 Es tev labāk parādīšu.

Isajevs vilka meiteni pa gaiteni, Romāņina vairākus soļus mēģināja pretoties, taču puisis viņu pārspēja fiziskajā spēkā, un tāpēc viņai nācās palielināt tempu, lai nepakristu. Arsenijs atvēra biroja durvis, ieslēdza gaismu un aizvilka Vestu turp.

«Idiot, kāpēc tu mani atvedi uz deju zāli?»  meitene neapmierināti nomurmināja.  Nolēmāt pierādīt, ka esat tikpat dulla dejotāja kā dziedātāja?

 Vi, tu esi meitene, vai vari būt taktiskāka griežoties?  Isajevs jautāja, pieejot pie mūzikas atskaņotāja stūrī.

«Pirmkārt, jums es esmu Vesta, jūs man neesat tuvs draugs, un, otrkārt, kā es gribu uzvesties, tā es rīkošos,» sacīja Romāņina, staigājot pa biroju.  Un tomēr, kāpēc tavs zvaigžņotais cilvēks mani atvilka uz šejieni? Ziniet, būtu labāk, ja jūs iepriecinātu kādu no saviem faniem, kuri burtiski urinē ar verdošu ūdeni, tikai skatoties uz jums.

 Līdzjutēji ir garlaicīgi, līdz vājprātam paredzami. Un tu esi pilnīgi traks, es nezinu, ko no tevis sagaidīt nākamajā brīdī  Senija ieslēdza mūziku un atgriezās pie meitenes.

 Garlaicīgi. Jūsu runas liek man justies garlaicīgi. Es varu iet tagad, vai ne?  Vesta demonstratīvi skaļi nožāvājās.

«Un tavas manieres ir sliktas, bet,» puisis apstājās blakus Vestai. «Bet kaut kas tevī noteikti ir.»

 Kāpēc tu nolēmi man sist?  meitene skaļi iesmējās.

 Dod mani braukt? Hmm, tas ir skaļi, un vēl jo vairāk tu neesi mans tips, man patīk koptas meitenes ar skaistām kājām, man nekad nav patikuši rūķi  skatoties tieši viņai acīs, Isajevs teica, pašapmierināts smīns uz lūpām.

«Nu, lieliski, tad es iešu,» sacīja Romāņina, pamājot ar galvu un pagriežoties, lai dotos prom, bet Arsēnijs uzlika roku uz viņas vidukļa un pievilka viņu sev klāt.

«Es tev teicu, ka man nepatīk, ka mani pārtrauc,» puisis teica viņai ausī un pagrieza viņu pret sevi, viņš turpināja cieši piespiest viņu sev klāt. -Vai iesi ar mani uz balli?

 OU! Ka visi fani padevās un nolēma pievērsties rūķim? «Vesta mēģināja attālināties no viņa.

«Nē,» viņš pamāja ar galvu. «Tu esi vienkārši lielisks dejotājs, un man vajag pāris, lai labi izskatītos laikrakstu pirmajā lapā.»

 Skaistule un briesmonis? Vai bērnībā pasakas skatījāties atkārtoti? «Vesta uzlika plaukstas uz puiša krūtīm, viņa praktiski karājās viņam uz rokām.

 Kāpēc jums ir tik grūti pateikt vienkāršu «piekrītu»? «Senija noliecās uz priekšu pret viņu, viņš nenovērsa acis no viņas lielajām zilajām acīm.

 Es negribu, vai jūs zināt, kas ir atteikums?  Viņa pāris reizes pamirkšķināja acis, šī skatīšanās spēle viņu jau bija nogurdinājusi, un viņas pozīcija nebija īpaši izdevīga.

 Nē.

Kāpēc viņš to visu dara? Galu galā, Senija nekad tā neuzvedās ar meitenēm, viņš patiešām bija ļoti jauks puisis, kurš prata apburt, tikai paskatoties uz pretējā dzimuma pārstāvi. Vesta bija savādāka, viņa visu darīja savādāk nekā citi. Viņas uzvedība viņu mulsināja; uz katru viņas šķipsnu viņš gribēja atbildēt ar to pašu. Likās, ka tas nav divu pieaugušo dialogs, bet gan sarkastisku piezīmju apmaiņa par pretinieku. Isajevs iztīrīja rīkli un nolika meiteni viņas vietā, bet nelaida viņu vaļā.

 Tā kā esam deju zālē, varbūt padejosim?  viņš viņai ieteica.

 Vai tu mani izjoko?  Vesta smaidot jautāja.

«Nē, skan mūzika, un viņi saka, ka tu esi deju ģēnijs, tāpēc neatsakies dejot ar mani valsi,» Senija atbrīvoja viņu no apskāviena un pasniedza roku. «Tiesa, es nekožu un neesmu lācis,» viņš atklāti pasmaidīja pēc pēdējā vārda.

Nu, Vesta tagad neko nezaudē, vai ne? Kāpēc gan nedejot valsi ar šo zvaigžņoto cilvēku? Turklāt viņš noteikti neļaus viņu vienkārši izkļūt no šīs telpas. Romāņina ielika roku viņa rokās, un jaunieši sāka kustēties pa deju zāli, skanot skaistai melodijai. Arsenijs vadīja diezgan labi, un Vestai patika dejot, viņa vienmēr priecājas, kad dejo.

Meitene aiz baudas aizvēra acis, taču acīmredzot viņa to darīja velti. Arsenijs apmulsa, viņa soļos uzkāpa meitenei uz kājas, viņa nespēja noturēt līdzsvaru un nokrita uz grīdas, velkot sev līdzi Isajevu. Tagad Romanīna atradās piesprausta pie grīdas.

«Tu dejo kā lācis,» viņa neapmierināti nomurmināja.  Tu samīdi man visas kājas.

 Es tev uzkāpu tikai vienu reizi, tev ir milzīgas problēmas ar koordināciju.

Назад Дальше