8
Гекатомбатут: жорстоке й безглузде знищення великої кількості людей.
9
Берлопалиця, оздоблена коштовним камінням і різьбленням; символ влади.
10
Дуб повязаний із космогоніями (історіями становлення Всесвіту) у багатьох традиціях, що в нашій реальності належать, зокрема, до індоєвропейських народів. Так, із потопом повязано зяву священного дубу в кельтській традиції, при збиванні океану богами зявляється священний дуб Паріджата в індуїзмі. Але найближчими до розповіді друїдів під Блеоберісом є легенди, повязані з карело-фінськими міфологічними традиціями: саме тут дуб є «початком усіх початків», має здатність відтворювати життя на землі і є першим деревом, деревом життя.
11
Інша назва ножа-метелика в нашій реальності«балісонг» (з тагальської мови, оскільки в Європу він прийшов з Філіппін). Складний ніж, складається з леза, двох подовжніх половинок, що шарнірно поєднані із хвостовиком клинка. Назву отримав від специфічного розкриття, яке забезпечується обертанням рукоятки, подібного до рухів крил метелика.
12
Рожентут: металевий прут, на який настромлюють мясо або рибу для смаження на вогні.
13
Тарапатахалепа, клопіт (діал.).
14
Проміскуїтетсексуальна нерозбірливість, стадія нічим не обмежених статевих зносин з різними партнерами.
15
Алембикневеликий скляний перегінний куб; алхімічне приладдя.
16
Сапрофітимікроорганізми, що харчуються мертвими органічними речовинамина противагу до мікробів-паразитів, що харчуються на організмі живому; назва походить від грец. sapros«гнилий» і phyton«рослина».
17
Мідінваерне, День Зимового Сонцестояння, назва у межах авторської Старшої Мови, буквально значить «середина зими»; у європейській язичницький традиції відоме свято Йоль (яке в римський традиції змішувалося із Сатурналіями, а в християнськійіз Різдвом). Проводилося 2122 грудня і часто повязувалося із практиками гадань, віщувань.