Відчуття крайньої необхідності автоматично переводить вас на швидку смугу руху в карєрі. Що швидше ви працюєте і що більше виконуєте, то вищою буде ваша самооцінка, самоповага та гордість за себе. Тоді ви відчуватимете повний контроль над своїм життям і роботою.
Зробіть це негайно!
Одним із найпростіших, але разом з тим найефективніших способів розпочати роботу є постійно повторювати собі: «Зроби це негайно! Зроби це негайно! Зроби це негайно!»
Якщо ви відчуєте, що втрачаєте темп або відволікаєтесь на розмови чи виконання завдань низької цінності, знов і знов повторюйте собі слова: «Повертайся до роботи! Повертайся до роботи! Повертайся до роботи!»
І зрештою, ніщо так не допоможе вам у карєрі, як репутація людини, котра важливу роботу виконує швидко й добре. Така репутація зробить вас одним із найцінніших та найповажніших людей у вашій сфері.
Зїжте жабу!
1. Сьогодні прийміть рішення виробляти відчуття крайньої необхідності в усьому, за що беретесь. Оберіть одну галузь, у якій ви часто зволікаєте, і вирішіть виробити звичку швидко діяти в цій сфері.
2. Коли ви помічаєте проблему або можливість, одразу беріться за неї. Коли вам дають завдання чи обовязок, швидко займіться ним і прозвітуйте про виконання. Рухайтесь швидко в кожній важливій сфері свого життя. Ви будете здивовані, наскільки краще почуваєтесь і наскільки більше робите.
21. Виконуйте завдання по одному
Секрет істинної сили полягає ось у чому: навчайтесь постійною практикою мудро використовувати свої ресурси й концентрувати їх у певний момент на конкретній точці.
Джеймс АлленЗїжте цю жабу! Абсолютно все планування, визначення пріоритетів і організація зводяться до цього простого поняття.
Будь-якому великому досягненню людської цивілізації передував довгий період важкої зосередженої праці, доки робота не була виконана. Ваше вміння відбирати найважливіші завдання, починати їх, а тоді зосереджено працювати лише над ними аж до завершення є ключем до високого рівня виконання й особистої продуктивності.
Якщо ви почали, не спиняйтесь
Виконувати завдання по одному означає почати роботу й продовжувати працювати до виконання на 100 %. Ви спонукаєте себе до термінової роботи, повторюючи: «Повертайся до роботи!», коли відчуваєте непереборне бажання зупинитись або зайнятись чимось іншим.
Зосереджуючись на єдиному, найважливішому завданні, ви можете на 50 % скоротити час, потрібний на його виконання.
За приблизними підрахунками, спроби розпочати, а тоді припинити виконання завдання збільшують час виконання майже на 500 %. Щоразу повертаючись до виконання завдання, ви мусите згадувати, на чому зупинились і що ще вам слід зробити. А ще вам доведеться знову подолати інерцію та продовжити рух уперед. Знову доведеться шукати рушійну силу і продуктивний робочий ритм.
Однак якщо ви спочатку ретельно підготуєтесь і лише тоді почнете, не зупиняючись, не відкладаючи роботу, доки її не буде зроблено, ви отримаєте енергію, ентузіазм та мотивацію. Ви працюєте все краще й краще, стаєте більш продуктивним. Працюєте швидше й ефективніше.
Не марнуйте часу
Правда і те, що якщо ви визначились із кількістю завдань, то виконання всього іншого є відносною втратою часу. Будь-яка інша діяльність не така важлива й потрібна, як обране завдання, яке ґрунтується на ваших пріоритетах.
Що більше ви дисциплінуєте себе працювати нон-стоп над єдиним обраним завданням, то більшим є ваш прогрес на «графіку ефективності». Ви виконуєте більше якісної роботи за менший проміжок часу. Проте зупиняючи роботу, ви руйнуєте цей цикл і опускаєтесь на графіку вниз, де кожна частина завдання складніша й вимагає більшого часу.
Самодисципліна є визначальною
Елберт Габбард визначав самодисципліну як «здатність змусити себе робити те, що слід, коли це необхідно, незалежно від того, чи хочете ви цього».
Зрештою, успіх вимагає тонн дисципліни. Самодисципліна, самовдосконалення й самоконтроль ось основні будівельні блоки характеру та високого рівня виконання.
Починаючи виконувати пріоритетне завдання і продовжуючи роботу над ним, доки воно не буде завершене на 100 %, ви по-справжньому перевіряєте ваш характер, силу волі та рішучість. Наполегливість це самодисципліна в дії. У мене для вас хороша новина: що більше ви дисциплінуєте себе неухильно працювати над головним завданням, то більше любите й поважаєте себе, вищою є ваша самооцінка. І навпаки: що більше ви любите й поважаєте себе, то легше вам дисциплінувати себе працювати ще більше.
Починаючи виконувати пріоритетне завдання і продовжуючи роботу над ним, доки воно не буде завершене на 100 %, ви по-справжньому перевіряєте ваш характер, силу волі та рішучість. Наполегливість це самодисципліна в дії. У мене для вас хороша новина: що більше ви дисциплінуєте себе неухильно працювати над головним завданням, то більше любите й поважаєте себе, вищою є ваша самооцінка. І навпаки: що більше ви любите й поважаєте себе, то легше вам дисциплінувати себе працювати ще більше.
Зосереджуючись чітко й упевнено на одному завданні до повної його готовності, ви насправді гартуєте і формуєте свій характер. Ви стаєте неперевершеною людиною.
Ви почуваєте себе сильнішим, більш компетентним і впевненим, а отже, щасливішим. Почуваєтесь потужнішим та продуктивнішим.
І нарешті, ви відчуваєте, що можете поставити собі мету й досягти її. Відтепер ви володар власної долі.
Ви ставите себе на висхідну спіраль професійної ефективності, де ваше майбутнє абсолютно гарантоване.
І ключем до всього цього стає ваше визначення найціннішого та найважливішого завдання, яке ви можете виконати в певний момент, а тоді зїсти цю жабу!
Зїжте жабу!
1. Дійте! Сьогодні ж прийміть рішення обрати найважливіше завдання чи проект, який ви можете виконати, і негайно беріться за його втілення.
2. Розпочавши роботу над найважливішим завданням, дисциплінуйте себе продовжувати його виконувати аж до стовідсоткової готовності. Нехай для вас це буде перевіркою, чи є ви насправді людиною, яка приймає рішення завершити щось і працює до кінця. Якщо вже розпочали, не зупиняйтесь, доки не завершите роботу.
Висновки
Ключем до щастя, задоволення, великого успіху та прекрасного відчуття особистої сили є розвиток звички насамперед зранку до сніданку зїдати жабу.
На щастя, цього вміння можна навчитись і тренувати його постійно. Повірте: коли ви розвинете звичку передусім починати з найважливіших завдань, успіх вам гарантовано.
Ось зведення двадцяти одного способу припинити прокрастинацію та робити більше речей швидше. Переглядайте ці принципи регулярно, доки вони не впишуться органічно у ваше мислення та дії. Тоді ваше майбутнє вирішене.
1. Накрийте на стіл. Визначте, чого саме ви хочете. У цьому випадку чіткість є визначальною. Запишіть свої цілі та прагнення до того, як почнете.
2. Заздалегідь плануйте кожен день. Думайте на папері. Кожна хвилина, витрачена на планування, може заощадити пять чи десять хвилин на виконання.
3. До всього застосовуйте правило 80/20. Двадцять відсотків вашої діяльності дають 80 % ваших результатів. Завжди зосереджуйте сили на виконанні цих 20 %.
4. Думайте про наслідки. Вашими найважливішими завданнями й пріоритетами є ті, які мають найсерйозніші наслідки, позитивні чи негативні, для вашого життя і роботи. Зосередьтесь на них.
5. Займайтесь творчою прокрастинацією. Оскільки ви не можете виконати все, ви повинні навчитися свідомо відкладати виконання тих завдань, які мають невелику цінність, щоб отримати досить часу для того, що дійсно має значення.
6. Постійно використовуйте метод АБВГД. Перед початком роботи над переліком завдань витратьте час на впорядкування їх за пріоритетністю й цінністю, аби впевнитись, що працюєте над дійсно важливими.
7. Зосередьтесь на сферах ключових результатів. Знайдіть і визначте ті результати, які необхідні вам для якісного виконання вашої роботи, і працюйте над ними протягом дня.
8. Скористайтеся законом трьох. Визначте три речі у своїй роботі, що відповідають за 90 % вашого внеску, а тоді зосередьтесь на виконанні їх передусім. Ви помітите, що у вас зявилося більше часу для родини та особистого життя.
9. Перед початком ретельно готуйтесь. До початку роботи переконайтесь, що все потрібне у вас під рукою. Зберіть папери, інформацію, всі засоби та робочі матеріали, цифри, які можуть знадобитись, щоб почати роботу й продовжувати її.
10. Рухайтесь від бочки до бочки. Найбільше й найважливіше завдання можна виконати, якщо йти до цього крок за кроком.
11. Удосконалюйте свої ключові навички. Що більше ви маєте знань і навичок щодо своїх ключових завдань, то швидше почнете їх виконувати й завершите.
12. Використовуйте свої особливі таланти. Визначте, що у вас виходить особливо добре або могло б виходити добре, і киньте всі сили на виконання цього.