Зроби це зараз. 21 чудовий спосіб зробити більше за менший час - Брайан Трейси 15 стр.


Сила цього методу схожа на силу методу «салямі». Коли ви починаєте працювати, у вас виникає відчуття руху вперед і потреба завершення. Ви сповнені енергії та ентузіазму. Вас переповнює відчуття внутрішньої мотивації, поклик продовжувати роботу, доки її не завершите.

Випробуйте метод «шматка салямі» чи метод «швейцарського сиру» на будь-якому завданні, яке здається завеликим, коли ви вперше підступаєтесь до нього. Ви здивуєтесь, наскільки кожна з технік допомагає здолати прокрастинацію.

У мене є декілька друзів, які стали авторами бестселерів так: просто вирішили писати сторінку чи хоч абзац і врешті завершили книжку повністю. І ви можете зробити те саме.

Зїжте жабу!

1. Не гайте часу й застосуйте техніку «швейцарського сиру» чи «шматка салямі» для початку виконання великого, складного й комплексного завдання, яке ви відкладали.

2. Орієнтуйтесь на дію. Спільною рисою високоактивних людей є те, що коли вони чують хорошу ідею, то відразу починають над нею працювати. Тому вони вчаться більшого, працюють швидше й отримують кращі результати. Не тягніть кота за хвіст. Спробуйте діяти вже сьогодні!

19. Створюйте великі блоки часу

Ніщо не додає більше сили у ваше життя, ніж зосередження всієї енергії на обмеженому колі завдань.

Нідо Кюбейн

Виконання дійсно важливої роботи здебільшого вимагає великих суцільних проміжків часу. Ваше вміння витесувати й використовувати оті блоки цінного продуктивного часу є однією з рис, які значно впливають на життя і працю.

Успішні продавці щодня виділяють спеціальний проміжок часу на те, щоб обдзвонити потенційних клієнтів. Замість того щоб відкладати роботу, яка їм не надто подобається, вони вирішують телефонувати протягом однієї години, наприклад з 10-ї до 11-ї ранку, і примушують себе повсякчас дотримуватися цього.

Багато бізнесменів визначають спеціальний час щодня для того, аби телефонувати клієнтам і дізнаватися їхню думку про ті чи інші проблеми, відповідати на пропущені телефонні дзвінки чи розбиратися з кореспонденцією. Хтось призначає собі тридцять-сорок хвилин на тренування. Інші читають цікаві книжки протягом пятнадцяти хвилин щовечора, перед тим як лягти спати. Таким чином, навіть будучи зайнятими, вони читають десятки найкращих у світі книжок.

Часові блоки за розкладом

Ключем до успіху цього методу роботи в конкретних сегментах часу є планування дня заздалегідь і виділення певного часу для якогось завдання чи діяльності. Давайте собі робочі доручення й дисципліновано їх дотримуйтесь.

Виділяйте сегменти часу тривалістю тридцять, шістдесят, девяносто хвилин, які можна використовувати для продовження роботи та завершення важливих завдань.

Багато високопродуктивних людей планують особливі завдання впродовж наперед спланованих часових проміжків щодня. Ці люди будують свою працю навколо завершення важливих завдань по одному. У результаті вони стають усе більш продуктивними і зрештою виконують у два, три, а то й пять разів більше, ніж пересічна людина.

Використовуйте органайзер

Органайзер, у якому ваш розклад наперед ретельно розплановано за днями, годинами та хвилинами, може стати надзвичайно потужним засобом особистої продуктивності. Він дозволяє побачити, де можна зосередитись і створити блоки часу для напруженої зосередженої роботи.

Протягом цих робочих годин вимкніть телефон, приберіть можливі подразники й працюйте без перерв. Однією з найкращих робочих звичок є вставати рано і працювати вдома протягом кількох годин. Удома, у спокійній атмосфері, ви можете зробити більше, ніж у метушні офісу, де повно людей і вас постійно відволікають телефонні дзвінки.

Рахуйте кожну хвилину

Коли у відрядження ви летите літаком, створіть собі офіс просто в повітрі, спланувавши попередньо свою роботу ще до відльоту. Щойно літак піднімається, ви маєте змогу працювати весь час польоту. Ви здивуєтесь, скільки всього встигнете, якщо працюватимете в польоті без пауз.

Одним із ключів до високого рівня виконання роботи й продуктивності є вести лік кожної хвилини. Використовуйте час подорожей, який часто називають «подарунком часу», для виконання невеликих порцій більших завдань.

Памятайте: піраміди теж будували поступово, брила за брилою. Успішне життя й успішна карєра будуються по одному завданню, а часто й по частині завдання за раз. Ваше завдання в тайм-менеджменті полягає в свідомому творчому плануванні концентрованих відрізків часу, необхідних для вчасного та якісного виконання ключових завдань.

Одним із ключів до високого рівня виконання роботи й продуктивності є вести лік кожної хвилини. Використовуйте час подорожей, який часто називають «подарунком часу», для виконання невеликих порцій більших завдань.

Памятайте: піраміди теж будували поступово, брила за брилою. Успішне життя й успішна карєра будуються по одному завданню, а часто й по частині завдання за раз. Ваше завдання в тайм-менеджменті полягає в свідомому творчому плануванні концентрованих відрізків часу, необхідних для вчасного та якісного виконання ключових завдань.

Зїжте жабу!

1. Постійно міркуйте про різноманітні способи заощадити, спланувати та обєднати великі проміжки часу. Використовуйте цей час для виконання важливих завдань із найбільш значущими наслідками.

2. Ведіть облік кожної хвилини. Працюйте наполегливо й постійно, без перерв, плануючи та готуючись до початку роботи наперед. Зосереджуйтесь на результатах найважливіших завдань, за які відповідаєте.

20. Розвиньте відчуття крайньої необхідності

Не зволікайте. «Слушний час» може ніколи не настати. Починайте тут і зараз, працюйте з доступними вам засобами, усе краще знайдеться в процесі.

Наполеон Гілл

Мабуть, найбільш помітною рисою високоефективних людей є орієнтація на дію, тобто вони поспішають виконати свої ключові завдання.

Високопродуктивні люди виділяють час на те, щоб подумати, спланувати й розставити пріоритети і вже після цього відразу швидко й неухильно починають рух до своїх цілей. Вони працюють наполегливо, рівно та постійно. У результаті цього вони здатні впоратися з виконанням величезних обсягів роботи, витрачаючи на це той самий час, який пересічні люди витрачають на спілкування з іншими, марнують і протягом якого працюють над маловартісними завданнями.

Спіймайте кураж

Коли ви активно й тривалий час працюєте над важливим завданням, то можете ввійти у чудовий розумовий стан, який називають «кураж». Майже кожна людина відчувала це в той чи інший час. Насправді успішні люди це ті, які частіше входять у цей стан.

Коли ви перебуваєте в стані куражу, який є найвищим станом продуктивності людини, з вашими емоціями та розумом робиться щось неймовірне. Ви відчуваєте піднесення й чіткість. Усе, за що беретесь, здається легким і простим, таким, що не вимагає додаткових зусиль. Ви щасливі. Ви повні енергії. Ви переживаєте неймовірне відчуття спокою та підвищеної особистої ефективності.

У стані куражу, оспіваному та обговореному протягом багатьох століть, ви дієте на найвищому рівні чіткості, творчості й компетентності. Ви більш чутливі та свідомі. Ваше внутрішнє чуття й інтуїція працюють із дивовижною точністю. Ви бачите взаємозвязок людей та обставин навколо. У вас часто зявляються чудові ідеї та осяяння, що дають вам змогу набагато швидше рухатись уперед.

Стимулюйте високоефективне виконання

Одним зі способів, що сприятиме виникненню куражу, є розвиток відчуття крайньої необхідності. Це внутрішній драйв і бажання розпочати роботу не гаючись і виконати її швидко. Це нетерплячка, що мотивує вас працювати й рухатись далі. Відчуття крайньої необхідності  це наче біг наввипередки з самим собою.

Із цим твердим почуттям крайньої необхідності ви розвиваєте «нахил до дії». Ви радше почнете діяти, ніж постійно розмовлятимете про те, що збираєтесь робити. Ви зосереджуєтесь на особливих кроках, які можете зробити негайно. Ви концентруєтесь на речах, які можете зробити вже зараз, аби отримати бажані результати й досягти поставленої мети.

Швидкий темп є завжди супроводом великого успіху. Розвиток цього темпу означає, що ви починаєте і продовжуєте рухатись на заданій стабільній швидкості. Що швидше ви рухаєтесь, то сильніше прагнете зробити більше і швидше. Ви «в ударі».

Створіть відчуття рушійної сили

Коли ви регулярно протягом тривалого часу активно рухаєтесь у напрямку досягнення своєї найважливішої мети, то активізуєте принцип успіху «рушійна сила». Принцип стверджує: хоча для перемоги над інерцією і початку руху необхідна надзвичайно велика кількість енергії, продовження руху потребує її набагато менше.

Хороша новина полягає в тому, що чим швидше ви рухаєтесь, тим більше енергії маєте. Чим швидше ви рухаєтесь, тим більше робите й почуваєтесь ефективнішим. Чим швидше рухаєтесь, тим більшого навчаєтесь і більше досвіду набуваєте. Чим швидше рухаєтесь, тим більш компетентним і здатним виконувати свою роботу ви почуваєтесь.

Назад Дальше