Ресурсна Медицина: Мудрість із тисячоліть. Крок у майбутнє - Олександр Малко 6 стр.


Чому саме шість? Завдяки спілкуванню з безліччю клієнтів із різних компаній, великими і маленькими аудиторіями я дійшов висновку, що зрозуміти процес оздоровлення дуже легко. Потріб- но лише нанизати властивості продукту, яким ви зібралися кори- стуватися, на ці шість ресурсів і розкласти запит про здоровя також на ці шість ресурсів.

Наприклад, поширена проблема високого тиску може звучати в ламанні ресурсів таким чином. Через накопичення стресу в нервовій системі під час сну відбувається збій, що порушує ро-


Принцип крапельного зрошення


боту головного мозку і судинного центру. Після цього в людини підвищується системний артеріальний тиск, який за кілька років призводить до ураження артеріальних стінок атеросклерозом, ускладнює перебіг гіпертонічної хвороби. Далі порушується все життя і діяльність людини.

Інакше кажучи, в класичному випадку в людини спочатку «ла- мається» ресурс нервової системи  Н, далі втягується в проблему ресурс К (кровотік) і страждає ресурс Р (регенерація). Через певний час якісно порушуються ресурси: Р (рух), Е (енергія) та І (імунітет).

Отже, щоб одужати від високого тиску, слід по черзі «відре- монтувати» хоча б перших три зламаних ресурси: Н (нервову си- стему), К (кровотік) та Р (регенерацію).

Наведу ще один приклад з поширеною проблемою  грижею міжхребцевого диска. У класичному варіанті у здорової людини за багато років до її появи навколохребцеві мязи набирають хроніч- ного тонусу від системного перевантаження. Вони перестають роз- слаблятися під час нічного сну, тим самим порушуючи кровообіг. У розрізі ресурсів така проблема виглядає так: спочатку ламається ресурс Р (рух уздовж хребетних мязів), потім  ресурс К (кровотік у тканинах поруч із міжхребцевим диском), третім страждає ресурс Р (регенерація диска в нічний час), останнім порушується ресурс Н (нерв завдає людині болю).

Ресурс Р (регенерація)  втрачений елемент здоровя та оз- доровлення людини загалом. Чому? Тому що ресурс регенерації повязаний з трьома глобальними стражданнями людства: швидким старінням, хронічними хворобами та онкологічними проблемами. Регенерація в тканинах, де своєчасно мають відмирати старі і народжуватися нові клітини, і центральна частина регенерації, яка керує всім процесом в організмі,  це головний мозок. Зрозумівши, як функціонує ресурс регенерації, можна позбутися хронічних хвороб, уповільнити старіння, поліпшити функціональний стан всіх органів і систем організму, а також заблокувати онкологічні проблеми. Тому Р  втрачений, але найцінніший для пізнання здоровя ресурс.

За ресурсами Р (рух) та Е (енергія) людина женеться все своє життя, особливо другу його половину, і платить величезні гроші, адже ці ресурси є еквівалентами самого життя. Поки людина рухається, поки вона енергійна і працездатна, життя приносить їй величезне задоволення. Якщо ресурси Р і Е наявні в недостатній кількості, навіть яскраве життя стає тьмяним.

У ресурсі К (кровотік) я розрізняю артерії  судини, які несуть кров від серця до органів, і вени  судини, які несуть кров від органів до серця.

У ресурсі І (імунітет) я виокремлюю чотири частини: народження імунітету в хребті (а саме в кістках хребців міститься велика частина кісткового мозку, який породжує кров і її білу частину  лейкоцити, що є основною складовою імунітету), травлення (на нього витрачається 70% вродженого імунітету), головний мозок (саме він вирішує, в якому темпі та як витрачати імунітет, мобілізуючи його) і здатність імунітету активізуватися у певному місці.

У складі Н (нервів) пропоную розрізняти вплив на центральну нервову систему  це головний мозок, вплив на периферичні нерви і на перемикання з центральної на периферичну частину, що знаходиться в хребетно-рухових сегментах вздовж хребта.

Важливий, але маловідомий фактор оздоровлення органів  їх випорожнення. Це позбавлення від застою в мязах, нервовій системі, підшлунковій залозі, печінці, дванадцятипалій кишці.

Для здоровя органів живота необхідні всі чотири елементи: достатній кровотік, якісний імунітет, добре працююча нервова си- стема і своєчасне випорожнення.

Для здоровя органів живота необхідні всі чотири елементи: достатній кровотік, якісний імунітет, добре працююча нервова си- стема і своєчасне випорожнення.

Розділ 3 ЗДОРОВЯ ГОЛОВИ ТА ЦЕНТРАЛЬНОЇ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ

МИ НІЧОГО НЕ ЗНАЄМО ПРО СВОЮ ГОЛОВУ

Головний мозок весь день працює на нас, а в нічний час, коли ми спимо, обслуговує самого себе. На це обслуговування витрачається третина нашого життя  від 6 до 8 год на добу. За рік набігає величезна цифра  більше 2000 год.

Ми мало знаємо про свою голову, а вона в нас одна і дуже нам потрібна, адже в ній відбуваються важливі процеси: зір, слух, память, психічні реакції, регуляція тиску, гормонального фону, обміну речовин і багато іншого. Але ми всерйоз замислюємося про голову, коли вже хворіємо.


Ми нічого не знаємо про те, як працює мозок


Наприклад, у жінки  фіброміома. Одна з основних причин її появи полягає в порушенні гормонального фону. Коріння проблеми  в голові. З цього й треба починати лікування, але гінеколог вище поясу вперто не дивиться!

Цукровий діабет часто зявляється від стресу, він  в голові. За ста- тистикою, в 95% випадків гіпертоніками стають теж через стрес. Камені в жовчному міхурі, нирках  це наслідки порушеного обміну ре- човин, який починається в голові.

Факт, відомий всім фізіологам та лікарям: тиск, гормони, обмін речовин, сон, психіка  це дуже тонкі процеси, які регулюються в голові й налаштовуються вночі.

Наприклад, у гіпертоніків найвищий тиск  рано вранці, тому що вночі судинний центр в голові аналізує, як людина прожила день і як їй жити завтра, згідно з цим і встановлюється тиск. Якщо людина весь день пробігала і в такому стані лягла спати, вночі в голові трапляється стрес. Нічний стрес небажаний, тому що судинний центр, якщо це не вперше, запланує і на завтра високий тиск, щоб людина ще швидше бігала і добігла туди, куди не встигла.

Стрес призводить до порушень: гормональних, обміну речовин, сну, психіки, тиску.

Діагноз вегето-судинні порушення ставлять дітям з 8 класу! Голова вночі повинна відновлюватися. Сон теж, як не дивно, налагоджується, коли ми спимо.

Отже, почнемо з голови. Що ви робите з нею вдома ввечері? Миєте її, причісуєте, даєте пігулку, вкладаєте на подушку і кажете:

«Спи, рідненька». От і весь рецепт!

Стрес хороший, якщо закінчується добре. Однак він поганий завжди, коли спить з нами вночі. Ми повинні вміти звільнятися від нього.

Нічний сон важливий для здоровя голови. Головний мозок можна умовно розділити на дві частини: одна працює вдень, друга  переважно вночі. Вдень задіяна кора головного мозку. Завдяки їй, власне, ми і заробляємо собі на життя: це наш інтелект, творчість, розум. Вночі працюють інші центри в голові, наприклад, підкіркові. Саме в них розвиваються хвороба Паркінсона, гіпертонія і гормональні порушення.

З чого слід починати лікування щитоподібної залози? З шийного відділу! Щитоподібна залоза керується підкірковими ендокринними центрами. Якщо ці центри працюють погано, з часом і сама залоза починає працювати погано. Не відновивши те, що порушилося в голові, ми нічого не добємося.

РУКИ «РОСТУТЬ» НЕ З ПЛЕЧА, А З ШИЇ

Шийний відділ хребта  особливий. Чотири судини, які проходять через шию, забезпечують голову кровообігом. Хвороб, що виникають при порушеннях у голові, багато, але лікар часто взагалі не знає, чому вони зявилися. У медичній літературі про такі випадки пишуть: «невідомо», як лікувати  тим паче невідомо.

У голові «живуть» такі захворювання: хвороба Паркінсона, епілепсія, катаракта, інсульт, запаморочення, хвороба Альцгеймера, шум у вухах, який зявляється від атеросклерозу. І всі ці хвороби лікар може підліковувати, потім оперувати, але багато хвороб взагалі не лікуються.

Люди, які користуються нашим обладнанням, одужують майже від будь-яких хвороб, навіть від шизофренії та епілепсії. Як таке можливо?

Голові потрібен насамперед кровотік, а він починає страждати в ранньому дитячому віці. Вегето-судинна дистонія зявляється у 812 років. Голова паморочиться, настрій псується, дитина втомлюється. А все через те, що за здоровя голови відповідає шия.

Назад Дальше