Джон Кехо
Гроші, успіх і ви
Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»
Жодну з частин цього видання не можна копіювати або відтворювати в будь-якій формі без письмового дозволу видавництва
Ukrainian translation rights arranged with Zoetic Inc.
Перекладено за виданням: Kehoe J. Money Success & You: Harness Your Mind to Achieve Prosperity / John Kehoe. Vancouver: Zoetic Inc., 2011. 180 p.
Переклад з англійської Марії Кравцової
Дизайнер обкладинки Анастасія Попова
© John Kehoe, 2011
© Depositphotos.com / AntonMatyukha, luismolinero, 2daydesign, macrovector, alexlmx, valdum, jamesstar, weerapat, liquor, merznatalia, oksixx, willeecole, Krisdog, rimglow, merznatalia, Elnur_, обкладинка, 2021
© Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», видання українською мовою, 2021
© Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», переклад і художнє оформлення, 2021
Слова вдячності
Сораї Отман, моїй бізнес-розпорядниці та подрузі, яка після пятнадцяти років співпраці йде назустріч новим викликам та пригодам. Дякую за все хороше. Бажаю тобі успіху, і нехай наша дружба триває вічно.
Ріку і Дженніфер Беайрсто за редагування та допомогу; моїй дружині Сільвії за любов та підтримку; а також безлічі інших людей, які посприяли мені в цьому проєкті.
Спасибі всім.
Усе починається з вас
Ця книжка про гроші та успіх, але насамперед вона про вас.
На її сторінках ви побачите, як фінансові досягнення та саморозвиток можуть і повинні супроводжувати одне одного. Насправді якщо уважніше придивитися до цього питання, стане очевидним той факт, що навички, необхідні для збагачення та успіху, це ті самі навички, які застосовують для розвитку характеру, здібностей і підвищення обізнаності. Отже, за належного керування наш економічний успіх допомагає нам стати кращою людиною, реалізувати себе на повну.
Метод, що дозволяє досягти всього цього передусім у собі, є мистецтвом самовладання.
У самовладанні немає нічого таємничого. Воно означає, що ви намагаєтеся побачити свої здібності, а згодом старанно диригуєте ними й розвиваєте їх. Це коли ви знаєте та розумієте себе на найглибшому рівні й удаєтеся до змін (як внутрішніх, так і зовнішніх), необхідних для зростання та успіху.
Самовладання ґрунтується на тому, що навчання допомагає нам зрости, і часто-густо зрости стрімко. Вибір, який ми робимо сьогодні, зрештою визначить те, що станеться з нами в майбутньому. І, коли ми рішуче прагнемо досконалості й робимо все, що необхідно, аби проявити свої найкращі риси, відбуваються дивовижні зміни.
Така участь у власній еволюції не лише приносить нам внутрішнє задоволення, а й бадьорить нас. Адже, розвиваючи власні таланти, ми водночас відкриваємо себе на інтимнішому та глибшому рівні. Ми пробуджуємо в собі те, що німецький поет і прозаїк Ґете називав «генієм, могутністю та магією». Найзахопливішим є той факт, що ми й справді можемо зробити все це, а от чи підемо далі залежить тільки від нашого вибору.
У цій книжці ви знайдете все необхідне вам на цьому шляху. Кожний розділ містить принципи, які ви маєте опанувати. Окремі з них здаватимуться дивними та незнайомими, інші ж будуть напрочуд простими. Осягніть кожний із них і намагайтеся доводити їх до досконалості у своєму житті. Саме щоденне застосування цих принципів відкриє шлях до дива. Ви маєте не просто прочитати цю книгу, а жити за нею.
Тож ласкаво прошу в мандрівку!
Частина I
Розум
Що ви бачите, те й отримуєте
Дивовижа життя полягає в тому, що коли ти відмовляєшся від усього за винятком найкращого, то переважно саме це й отримуєш.
Сомерсет МоемЯк ви сприймаєте світ, що оточує вас? Він дружній до вас? Ворожий? Чи чекає на вас іще багато приємних моментів або ж ваш світ здебільшого обтяжливий, сповнений гірких розчарувань? Чи багато в ньому можливостей, щоб просунутися вперед у фінансовому плані, або ж більшість вдалих ідей уже прийшли та пішли? Ваше життя дає вам задоволення, воно приємне чи нудне, захопливе чи суворе? Яким ви бачите світ, у якому живете?
Ми відповімо на ці запитання по-різному, і відповідь залежатиме від нашого унікального особистого досвіду. Подекуди ми суперечитимемо одне одному, проте, хай як це дивно, кожен із нас матиме рацію. Правильним є те, у що ви вірите. Два цілком суперечливих переконання можуть осібно бути правдивими. Але як це можливо? Хіба не повинне одне переконання бути істинним, а інше хибним чи принаймні одне правдивішим за інше? Ну, не обовязково. Для того щоб збагнути цей парадокс, ми маємо поглянути на природу реальності під зовсім іншим кутом і відкрити правду, що криється за видимим.
Ви створюєте закон для самих себе, і те, у чому переконані, буде для вас і лінзою, крізь яку ви дивитеся на світ, і силою тяжіння, що притягуватиме до вас незліченні події. Життя набагато таємничіше, ніж ми коли-небудь підозрювали. Воно плинне й динамічне настільки, наскільки ми й уявити не могли. Воно буквально таке ж різноманітне та строкате, як і люди, які переживають його, і незабаром ви відкриєте для себе, що основна причина всього, що стається з нами, лежить усередині нас самих.
Яким ми бачимо світЗвісно, ми припускаємо, що бачимо своє життя таким, яким воно насправді є, і що ми обєктивні. Втім, це не так: ми бачимо світ не таким, яким він є, а таким, якими є ми. Ми бачимо його крізь призму нашого досвіду, очікувань та переконань. Наш розум опрацьовує пережите нами саме через такий фільтр, і в процесі цей досвід зазвичай витлумачується неправильно. Дізнатися, що ж дійсно відбувається в нашому житті, значно важче, ніж можна уявити. Насправді це майже нереально, адже ми не можемо поглянути на світ без якоїсь лінзи (наше бачення забарвлене переконаннями, очікуваннями та минулим досвідом). Найкраще, що ми можемо зробити, це бути готовими випробовувати різні лінзи (точки зору, переконання) й опісля вирішувати, яка з них для нас точніша та вигідніша. Це схоже на перевірку зору, коли нам треба дібрати підхожу лінзу, яка допомогла б усунути певну ваду зору.
Якщо під час перевірки зору виявляється, що обєкти та люди здаються розпливчастими, не у фокусі, ви ж не говорите, що це довкілля розміщене не у фокусі, і не звинувачуєте весь світ. Натомість намагаєтеся скорегувати власний зір. Ви підбираєте різні лінзи, і від декотрих зір нібито покращується, від інших погіршується, і врешті-решт ви зупиняєтеся на тій, яка видається вам найбільш підхожою.
Те саме відбувається і в житті. Проблеми та перешкоди, які ми зустрічаємо на життєвому шляху, спричинені не зовнішніми чинниками, а тим, що всередині нас. Вашу дійсність створює саме ваша лінза. Коли змінюєте лінзу, змінюється і ваша дійсність.
Ось що відбуваєтьсяУся фізична реальність складається з вібрацій енергії: стілець, на якому ви сидите, стіни навколо, ваше тіло. Наші думки це також вібрації енергії, що складаються з тієї ж речовини. Думки, які повторюються з почуттями та емоціями, поступово вкорінюються в підсвідомості. Щойно це стається, наші думки кристалізуються в переконання та починають вібрувати всередині нас, притягуючи із зовнішнього павутиння реальності тих людей, обставини та події, які відповідають тому, що є в нашому єстві. Я детальніше зупиняюсь на цьому у своїй першій книжці «Підсвідомості все підвладне». Пропоную прочитати обидві книжки, щоб сповна збагнути, як саме розум створює вашу реальність. Утім, наразі вам достатньо буде зрозуміти, що думки є реальною силою.
У вас набагато більше сили, щоб творити життя та впливати на нього, аніж ви собі думаєте. По суті, своїми думками ви вже створюєте власне життя у цей конкретний момент. Ваші думки та переконання це не просто внутрішні сприйняття та настанови, а фізичні вібрації енергії, такі самі справжні, як і підлога під вашими ногами. Вони є основними творчими силами, що формують життя та визначають ваше майбутнє. Коли ви просто озвучуєте думки, вони стають найважливішим фактором у житті, над яким ви маєте повний контроль. Та все ж більшість із нас якщо й приділяє цьому увагу, то мінімальну.
Новий рівень мисленняПоглянувши на життя з нової точки зору, ми починаємо розуміти, що і проблеми, і можливості, які зустрічаємо на життєвому шляху, безпосередньо стосуються нашого мислення. Ми бачимо, що спроби змінити зовнішній світ важче працювати, змінити місце роботи, переїхати до іншого міста, звинувачувати інших людей, пропонувати нові ідеї будуть марними або ж матимуть тимчасовий результат, доки ми не змінимося зсередини.
Якщо ви глибоко переконані в тому, що життя важке, що вам ніколи не просунутись уперед, що є якісь можливості, проте їх дуже мало, то невже ви дійсно вважаєте, ніби важча праця, переїзд до іншого міста, зміна роботи тощо переведуть вас на новий рівень задоволення? Як же їм це вдасться?
Для подальшого ілюстрування сили переконань розгляньмо приклади двох індивідів, які мають цілком протилежні точки зору. Одна людина бачить світ, сповнений ще не використаних можливостей. Вона уявляє, як хапається за ці можливості, вірить у те, що її дії, творчий підхід і винахідливість будуть щедро винагороджені та що вона має все необхідне, аби бути надзвичайно успішною. Її думки, рішення та дії відображають цю впевненість.
Для подальшого ілюстрування сили переконань розгляньмо приклади двох індивідів, які мають цілком протилежні точки зору. Одна людина бачить світ, сповнений ще не використаних можливостей. Вона уявляє, як хапається за ці можливості, вірить у те, що її дії, творчий підхід і винахідливість будуть щедро винагороджені та що вона має все необхідне, аби бути надзвичайно успішною. Її думки, рішення та дії відображають цю впевненість.
Ці переконання стають лінзою, крізь яку вона бачить світ. Усі події її життя, хоч якими вони будуть, тлумачитимуться саме в цей спосіб. Усі доступні дані, що надходять цій людині, будуть просіяні, зважені та взяті нею до уваги саме крізь цю лінзу. Переконання не лише впливають на її сприйняття, а й перетворюються на внутрішню вібрацію і, діючи на зовнішнє плетиво реальності, притягуватимуть до неї, наче невидимий магніт, людей, обставини та події. Мало того, від переконань значно залежить те, що має статися з нею в майбутньому.
Друга особа впевнена в тому, що всі шанси не на її користь і всі хороші можливості заробити гроші вже використали інші, а коли щось і залишилось, то знайти це надто складно. Вона вірить, що життя важке та сповнене розчарувань і будь-яке починання, найімовірніше, приречене на невдачу.
Як і у випадку з першою людиною, ці переконання стають лінзою, крізь яку вона бачить світ, і події її життя будуть інтерпретовані саме таким чином. Особа зважуватиме й просіюватиме дані свого життя, спираючись на власні переконання. Інформація або події, що суперечать її упередженим думкам, значною мірою ігноруватимуться або спотворюватимуться так, щоб згодом таки відповідати тому, що її розум вважає реальністю. Її переконання також стають внутрішньою вібрацією, що діє на зовнішнє плетиво реальності, притягуючи або відштовхуючи людей, обставини й події.
Неважко буде уявити, яке ймовірне майбутнє очікує на кожну з цих осіб. Я кажу «ймовірне», адже може статися що завгодно. Але хто, на вашу думку, має більше шансів досягти успіху?