Ось приклад: виберіть у собі позитивну рису, у якій ви цілковито впевнені та якою пишаєтесь. Можливо, ви турботлива, чуйна людина й співчутливо ставитеся до інших. Тепер зверніться до своєї памяті та відшукайте в минулому ситуації, коли ви не піклувалися про інших, поводилися егоїстично, образливо, були злою та недоброю людиною. Знайдіть кілька таких прикладів й уявіть, як щодня зосереджуєтеся на цих ситуаціях, цілеспрямовано згадуєте їх і переймаєтеся через це. Як наслідок незабаром ви починаєте говорити собі, що ви справді зла та егоїстична людина.
Якби ви й далі так робили, то буквально загіпнотизували б себе й повірили, що дійсно є егоїстичними та злими, і саме на таку людину перетворилися б. Це переконання почало б утілюватися в життя саме собою.
Якби ви й далі так робили, то буквально загіпнотизували б себе й повірили, що дійсно є егоїстичними та злими, і саме на таку людину перетворилися б. Це переконання почало б утілюватися в життя саме собою.
Те саме стосується і наших негативних рис: ми запрограмували себе, навіть не усвідомлюючи цього. Ми загіпнотизували себе, використовуючи багаторазове повторення та вибіркову память, і повірили, що ця упосліджена версія насправді і являє нас. Утім, ви можете це змінити: відшукайте всередині себе докази існування тих позитивних рис, які прагнете мати. Проаналізуйте своє минуле, враховуючи це. Не дозволяйте минулому посилювати ваші обмежувальні переконання, натомість використовуйте його для посилення того, ким ви прагнете стати. Підійдіть відповідально до цієї справи й застосовуйте селективний процес роботи вашого розуму на свою ж користь.
2. Укорінення переконаньСкільки буде 6 × 6, 7 × 5, 9 × 9? Як же так виходить, що ви миттю знаходите правильні відповіді, навіть швидше, ніж набрали б ці числа на калькуляторі? Це тому, що ви вкорінили у свідомості таблицю множення. Пригадайте той час, коли ви навчалися в школі. Подумайте, скільки разів ви повторювали, переписували та використовували цю таблицю на практиці, аж доки вона зрештою не закріпилася у вашій свідомості. І тепер вона міцно укорінена в ній і вам не потрібно постійно повторювати її чи освіжати память вона лишилася там на все життя.
Те, що вийшло з таблицею множення, також можна зробити і з новими переконаннями, які ви хочете назавжди вкорінити у свідомості. Процес достоту такий самий, і повторення тут не менш важливе.
Щодня впродовж пяти або десяти хвилин зосереджуйте свою увагу (уявляючи все якомога яскравіше) на одному простому твердженні. Наприклад, якщо ви хочете укорінити в підсвідомості переконання, яке допоможе вам досягти успіху, ви можете використати таке твердження: «Моя підсвідомість мій партнер у досягненні успіху». Обравши твердження, яке ви застосовуватимете, почніть на ньому зосереджуватися. Спробуйте відчути це твердження будь-яким можливим способом. Не дозволяйте розуму відволікатися на інші теми, а якщо це сталося, ще раз зосередьтесь на твердженні та сконцентруйтеся. Відчуйте силу й значення того, що зараз промовляєте. Нехай воно оживе всередині вас. Повторюйте його знову й знову, дозволяючи розуму збагнути зміст цього повідомлення. Якщо розум наполягає на візуальних образах, спрямуйте ці образи до вашого декларативу. Відмежуйтеся від усіх інших істин чи реальностей, зосередьтеся виключно на відчутті, викликаному цим твердженням, і на його силі.
Повторення вголос чи подумки є важливим, оскільки активізує нейронні структури. Не напружуйтеся, не ставте питань і не сумнівайтеся, натомість насолоджуйтеся процесом. Нехай це твердження гучно заявить про себе всередині вас. Повністю зануртеся в нього. Нехай воно вібрує у вас, стаючи одним цілим із вами. Відчуйте його силу й дозвольте йому зарядити вас енергією.