Синій зошит - Мирослав Иванович Дочинец 20 стр.


Десять найцінніших пожив

Зі свого тривалого досвіду і добутого знаття від инших дібрав я низку найголовніших для людини дарів землі. Ряд сей подаю за порядковою значимістю:

1. Чорниця (кріпить судини, вирівнює цукор, чистить кров, молодить).

2. Помідори (дають опір хворотам).

3. Виноград (що чорніший, то ліпше чистить судини, кріпить серце, відсуває старість).

4. Яблуко (вимітає всю зайвину, має оздоровчу й молодильну силу).

5. Пророщена пшениця (містить усю живильну силу хліба).

6. Какао (поліпшує настрій, долає рак).

7. Морська риба (поміч для серця, мозку, нервів).

8. Зелений чай (вимиває цукор і поганий жир, запобігає раку).

9. Часник (очищає і молодить кров, знижує цукор, підтримує кишечник).

10. Овес (розширює судини, вирівнює тік крові, злагіднює серце, чистить кишечник).

Що наближає старість і що вертає молодість?

Кажучи про довгожительство (мені прилюбне давнє слово довгоденствіє), мусимо оголосити три головні поживи, які крадуть нашу молодість, і, з другого боку, три, які стримують старіння.

Отже те, що завчасно старить:

1. Усе смажене. Ця їда найгірша. Як виглядає шкварка на пательні до того й ви йдете, смакуючи смажене. До сього додам, що й смалець, і всяка тваринна масть у надмірности теж на шкоду, бо згущує кров і затягує жиром судини.

2. Алкоголь, окрім черленого вина в малій мірі. Горілка висушує, спалює і руйнує. Вмочіть у неї на хвилину цвіт і побачите, що з ним буде.

3. Білий хліб на дріжджах. Від нього бродить нутро, а тіло робиться розквашілим, глевким і рихлим, як мякуш паляниці.

3. Білий хліб на дріжджах. Від нього бродить нутро, а тіло робиться розквашілим, глевким і рихлим, як мякуш паляниці.

Те, що молодить:

1. Винна ягода. Як сама для споживання, так і напої з неї. Се великий дар людям на поживу, на хосен і радість. Але даю заувагу: смакуючи виноград, ніколи не випльовуйте шкірку і кісточки в них найбільше живильної сили. З виноградом не бійтеся переситу. А от смакуючи вино, шануйте перший смак, себто наливайте собі до разу.

2. Квасне молоко. Але домашнє. Добре, коли скисне в глиняній судинці, під веріткою, в затінку і не нагло. Такого молока треба пити бодай кухлик щоднини.

3. Чорниця. Я не втомлююся співати осанну сій ягоді. Її чародійну силу не переоцінити. Чорнота, що барвить губи і зуби,  перші ліки для нашої кріпости. Чорниця воістину зело небесного засіву!

А також абрикоси та хліб із цільного зерна без дріжджів.

Харчі щастя

Радісність для серця спадає нам не лише з Неба. Земля теж ділиться нею сповна, себто дає нам їжу, яка, крім здорового живлення, підносить настрій і добру охоту. Обійшовши світ, спізнавши столовування різних народів, міг би я вивести ряд таких харчів. Сміло можна казати, що се продукти щастя.

Оселедець, морська риба, яйця, квасоля, чечевиця, горох, гречка. Далі йдуть оріхи і насіння соняшника, гарбуза та гірчиці. З ягід найперше чорниця, малина, суниця, журавлина. З городини буряк, морква, кукурудза, капуста, часник, цибуля, перець, помідори, баклажани. Із зеленини шпинат, кріп, кінза. З садовини цитрина. І не забуваймо про гриби, що насищають нас чудодійною силою лісу.

Сі харчі, ви помітите, не приїдаються, не спричинюють шкідливого переситу і не збуджують потреби в нових і нових порціях. Як, приміром, солодке і масне, що теж дає задоволення, правда облудне й руйнівне.

Ліки під руками і ногами

Найперший (і найдешевший) лік майже від усіх недуг вода. Бо ми й самі «розумна, зряча вода». Носимо в собі частку Великої Соленої Води. Коли зароджуємося в материнському лоні, то огорнені тою ж водою, і кров наша такої ж природи, і піт, і сльоза

В недузі слід натщесерце пити два кухлі чистої води. Через годину легко поснідати.

А ще достатньо спати.

А ще бадьорі прогульки під шатром небес.

А ще помірність і поміркованість у всьому.

А ще молитовна довіра до Великого Лікаря, що вже почав уздоровлювати, щойно ви попросили про се.


Хосенне дешевше за шкідливе. Городина дешевша за мясо і сало. Прогульки і вправи дешевші за лікування. Не курити і пити дешевше, ніж курити і пити. Перебутий день у лісі чи коло води додасть не менше здоровя, ніж день на дорогому курорті. Навіть сердечна приязнь обходиться нам дешевше, ніж свари.


Давати тілу фізичну напругу слід щодня по півгодини. То може бути ходьба, вправи, легкий біг, плавання, будь-що. Але провадьте се не силуючись, а невимушено й легко. З радістю. Тоді двійний хосен.


Кидати курити треба враз, одномоментно і назавжди. Забудьте, що викурювали кожду цигарку зі смаком, як остатню. Ліпше подумайте, що кожда викурена може бути остатньою, невмолимо наближаючи кінець.


Від застуди. Столітник (алоє) змолоти, додати меду і солодкого вина. Пити по столовій ложці перед їдою. При застуді ситно їсти, много пити, много спати.


Від кровяного тиску. Щовечора парити ноги в гарячій воді з морською сіллю 3 столові ложки. Добре таку сіль споживати і в стравах. Вона в десять разів хосенніша, ніж звичайна. Бо то є сіль нашої внутрішньої природи.

5 столових ложок хвої сосни, 2 ст. ложки ягід шипшини, 2 ст. ложки цибулевого лушпиння залити літром води, кипятити десять хвилин на слабому вогні. Настояти і випити протягом двох днів. І так чотири місяці. Поліпшення прийде вже за кілька днів.


Від нервів. По одній чайній ложечці макової олії на день. Можна в такій же мірі заживати самий мак.

Відвар вівса. Одну склянку потовченого вівса варити півгодини в літрі води, охолодити, додати меду. Пити за годину до сну.

Житні коржі. В густе тісто додати імбир, корицю, гвоздику, оріх, цукор, можна яйце.


Від головного болю. Розчавити равлика, як є, і натирати чоло. Пити чисту воду.

Від застуди. При перших ознаках нежитю поголодуйте до вечора. Тоді залийте столову ложку мяти склянкою окропу, нагрійте, процідіть. Додайте чайну ложку меду. Розітріть ложкою зубок часнику, видавіть четвертину цитрини. Все змішайте і випийте. Відтак півгодини парте ноги в гірчичній ванні (2 столові ложки сухої гірчиці). Одягніть вовняні шкарпетки і лягайте в постіль із грілкою біля ніг. При узголівї покладіть подрібнений часник і цибулю. Другого дня пийте чай із запареним подорожником, липою, мятою, медом і ложкою вина.


Від забою. Якщо під рукою немає бодяги, то прикладіть до забитого місця папір, змочений студеною водою.


Від куріння. Коли твердо дійшли наміру позбутися куріння, почніть їсти багато городини й садовини. І побачите, як підсилить вашу волю природа, тлумитиме хіть до тютюну. А ще заживання харчової соди (близько 10 грамів у день).


Від обпарення. Попареного слід охолодити студеною водою. Звільнене від одягу тіло зливати квасною (мінеральною) або вапняною водою, змастити лляною оливою.


Від опіків. Накласти холодні обклади на попечене місце. Потому мастити маззю з олії, білка яйця і квасної сметани.


Чищення крови. Вранці натщесерце кладемо в рот дрібно нарізаний зубець часнику, ганяємо його разом із слиною, ссемо сік півгодини. Макуху виплюнути, зажувати гілочкою петрушки. І так щоранку. Сік часниковий, обминувши шлунок, потрапляє в кров. Дуже помічне і від легеневих недугів.

«Доки є часник на землі, земля буде жити»,  ще в давнину казали.


Очищення судин. По одній чайній ложці меду, оливи і цитринового соку. Вживати натщесерце 10 днів. Або перед сном: вичавити в неповну склянку пів-лимона і додати чайну ложку меду.


Здорові зуби. Чистити дрібно помеленою морською сіллю, додаючи деревного попелу та олії. Можна й перцю підсипати. Жувати злаки, мяту, чебрець, звіробій, горобину, вербу, черемху. При зубному болю пити відвар насіння акації.


Від болів у попереку та суглобах. Одне кіло селери з листям помолоти, так само три цитрини з шкіркою. Настояти 7 днів, віджати, додати 300 грамів меду. Держати в холодному, заживати перед їдою по столовій ложці тричі в день. Спожили готуйте ще одну порцію. Про болі забудете.


Від кашлю. Лист капусти ошпарити окропом, намастити медом і сіллю, прикласти гарячим до грудей (не на серце) або до спини. Згори покласти провощений папір, добре закутатися.

«Огненне» молоко. Десять цибулин порізати кубиками, посікти головку часнику, півлітра молока. Варити до помякшення, додати мяти і меду. Настояти годину, пити по столовій ложці кілька разів на день.

Добре помагають від кашлю терті яблука з цибулею і медом. Кашку теплою заживати по чайній ложці сім разів на день. Помічні також і печені груші, густий грушевий узвар.


Від запалення горла. Дрібно натерти буряк, дати столову ложку оцту. Чотири години подержати в холодному. Віджати через марлю. Соком полоскати горло кожні три години.


Кров із носа. Втягнути носом воду з оцтом, випустити її. Голову схилити долу, шию і хребет змочити студеною водою.


Блювання кровю. Лежати спокійно горілиць, тісне шаття зняти. На груди покласти льоду. Глитати лід, а якщо немає то підсолену воду.


Запобігання раку. Їжа на три чверти має бути рослинною. Впереваж сирою, або запеченою, або в паровому вигляді. Постійно свіжо очищені оріхи та насіння. Зелений чай з імбиром. Менше цукру. Менше черленого мяса. Більше пшениці, ягід, печінки, часнику, дріжджів. До страв додавати куркуму. Пити чисту воду. Одну годину в день гуляти бадьорою ходою.


Заглитання голки. Їсти якомога більше хліба, квасної капусти, картоплі і спішно глитати.


Оздоровлення судин. А отже серця і мозку. Щоденні помірні фізичні зусилля вправи, ходіння, плавання. Більше їсти городини і садовини. Не забувати про часник, оріхи, сушениці. Їсти дрібно, але часто. Пити до двох літрів чистої води. Обливатися водою, паритися в лазні. Спати вволю. Щоденні короткі мандри. Пити відвари з шипшини та хвої.


Оздоровлення загальне. Три протерті яблука, 100 грамів мелених оріхів, сік двох цитрин, велика ложка меду. Все змішати, споживати по ложці тричі в день натщесерце.

При крововиливі перша поміч: проколоти голкою кінчики всіх десяти пальців і витиснути краплю крови. Якщо хворий не отямився, потягнути за вуха і проколоти мочки.


Запобігання простатиту. Ходіть щодня скорим кроком не менше години.


Для чоловічої сили. Квітки календули 10 г, безсмертника 20 г, звіробою 30 г, валеріани 25 г залити склянкою окропу. Холодним приймати по столовій ложці в день.

Настій 25 г насіння кропиви в пляшці червоного вина. По столовій ложці тричі в день.

Ванни із запареними гілочками сосни, настояними 12 годин.

Побільше сирих овочів, груш, соків, меду.

А ще шавлія. У давнину після воєн і морів настої з неї пили чоловіки і жінки для усталення плодовитости.

Назад Дальше