Kā kļūt bagātam no nulles - Auziņš Edgars 7 стр.


Sazinieties ar īstajiem cilvēkiem

Deviņdesmit procentus panākumu gan biznesā, gan dzīvē nodrošina tā sauktā «atsauces grupa». Tas ietver cilvēkus, ar kuriem jūs sazināties, strādājat, dzīvojat un pavadāt laiku. Dr. Deivids Makklelends no Hārvarda universitātes savā nu jau klasiskajā grāmatā «Sasniegumu sabiedrība» (Van Nostrand, 1961) rakstīja, ka cilvēki parasti pieņem savu uzskatu, viedokļus, runas un ģērbšanās veidu, mērķus un ambīcijas, attieksmi un pasaules uzskatu. atsauces grupas. Viņš atklāja, ka pirms radikālām pārmaiņām darbā vienmēr tika izveidota jauna atsauces grupa. Kad cilvēks nespēja mainīt vecās neefektīvās darba metodes un uzvedības modeļus, iemesls bija saistīts ar iepriekšējo grupu.

Apsoliet sev, ka, sākot ar šodienu, asociēsities tikai ar pozitīviem, veiksmīgiem cilvēkiem. Jūs pavadīsiet laiku tikai ar tiem, kuri ir ambiciozi un mērķtiecīgi un kuri precīzi zina, ko viņi sagaida no dzīves. Sadarbojieties ar uzvarētājiem un izvairieties no tiem, kuri neizraisa jūsu cieņu vai apbrīnu. Jūs nevarat lidot ar ērgļiem, ja turpināsiet rakties zemē ar tītariem.

Centieties novērst jebkādu mijiedarbību ar negatīviem cilvēkiem, īpaši negatīviem kolēģiem. Nedzeriet kafiju kopā ar to, kas jums nepieciešams, vienkārši tāpēc, ka jums nav neviena cita. Neejiet pusdienās ar jebkuru cilvēku tikai tāpēc, ka viņš stāvēja pie durvīm. Nesatiec pirmo cilvēku, kurš tevi uzaicina pēc darba. Ja strādājat pie negatīva priekšnieka, jums nopietni jāapsver darba maiņa. Darbs negatīvā gaisotnē un ar sarežģītiem cilvēkiem tevi atvelk un nogurdina. Darbs ar sarežģītiem, negatīviem kolēģiem vai priekšniekiem nolemj jūs nepiepildītai dzīvei, kas pilna ar stresu, vilšanos un hroniskām neveiksmēm. Tava dzīve tam ir pārāk vērtīga.

Rīts ir gudrāks par vakaru

Šeit ir visefektīvākais veids, kā aktivizēt zemapziņu un piesaistīt naudu. Cilvēka zemapziņa ir daudz uzņēmīgāka pret jauniem iestatījumiem un programmēšanu pēdējās minūtēs pirms gulētiešanas un pirmajā stundā pēc pamošanās no rīta. Izmantojot šos divus periodus, jūs palielināt ātrumu, kādā komandas tiek implantētas jūsu apziņā, lai ieviestu jūsu dzīvē visu, ko vēlaties.

Katru vakaru pirms gulētiešanas iztēlojies savus mērķus kā faktisku realitātes faktu. Uzzīmējiet tos tā, it kā tie jau būtu iemiesoti. Iztēlojieties sevi kā cilvēku, par kuru jūs tiecaties, kurš dara to, par ko sapņojat. Iedomājieties, ka jūs svinat pelnītu uzvaru. Pirms iemigšanas iedomājieties šos priecīgos attēlus, pēc tam izslēdziet tos un ļaujiet tiem darboties miega laikā.

Tiklīdz no rīta pamostaties, nekavējoties vizualizējiet savu vissvarīgāko mērķi. Iedomājieties, ka ir kāds slepens universāls plāns, kas izstrādāts, lai īstenotu jūsu sapni. Sāciet katru dienu ar vārdiem: «Esmu pārliecināts, ka šodien mani sagaida kaut kas brīnišķīgs!»

Iedomājieties savu ideālo dzīvi

Vizualizācijas noslēpums ir redzēt savu mērķi jau realizētu, iemiesotu realitātē. Zemapziņu aktivizē tikai tagadnē atkārtoti izteikumi un attēli. Vizualizējiet savu mērķi pirms gulētiešanas, garīgi iztēlojoties sevi kā uzvarētāju. Iedomājieties, ka nākamās dienas notikumi attīstās tieši tā, kā plānojat. Iedomājieties, ka jūsu dzīve izvēršas tieši tā, kā jūs sapņojat.

Iztēlojieties, kā veidojat savienojumus, kas nesīs jums laimi un labumu. Iedomājieties, ka jums ir lieliska veselība. Iztēlojieties, kā braucat ar savu sapņu automašīnu, dzīvojat savā sapņu mājā un darāt to, kas jums patīk. Jo biežāk jūs barosiet savas smadzenes ar šiem pozitīvajiem, aizraujošajiem laimes, veselības un labklājības attēliem visos aspektos, jo ātrāk tie atradīs izpausmi realitātē.

Zelta stunda

Pēdējais princips un, iespējams, vissvarīgākais, lai kļūtu par naudas magnētu un gūtu lielus panākumus, ir saistīts ar to, kā jūs sākat katru dienu. Kā minēts iepriekš, jūs kļūstat par to, par ko domājat lielāko daļu laika. Jūs kļūstat par domu, ideju un iespaidu kopumu, ko ievadāt savā prātā no brīža, kad no rīta atverat acis, līdz brīdim, kad tās aizverat gultā naktī.

Visam ir nozīme, taču dažas pieredzes ir svarīgākas par citām. Domas, kas ienāk jūsu smadzenēs pirmajā nomodā līdz dienas beigām, ļoti ietekmē jūsu domāšanu, jūtas un uzvedību. Kā saka sakāmvārds: «Labs sākums ir puse no kaujas.» Tas attiecas uz to, ko jūs lasāt, rakstāt, redzat, klausāties un sakāt pirmajās, vissvarīgākajās 60 minūtēs.

Miljonu dolāru paradumi

Gandrīz 95 procenti jūsu uzvedības ir saistīti ar pozitīviem vai negatīviem ieradumiem. Veiksmīgiem, pārtikušiem cilvēkiem ir pozitīvi ieradumi, kas nosaka viņu pozitīvo produktīvo uzvedību. Neveiksmīgi cilvēki netīši veido negatīvus, nelietderīgus ieradumus, kas galu galā noved pie neveiksmēm un jēgpilnu sasniegumu trūkuma.

Droši vien veselīgākais ieradums ir sākt katru dienu ar pozitīvu enerģiju atlikušajai dienas daļai. Es vēršu jūsu uzmanību uz formulu, kas man un tūkstošiem citu cilvēku ir palīdzējusi no nabadzības nonākt bagātībā. Apņemieties to lietot 21 dienu, pirms beidzot izlemjat, vai tā ir efektīva vai nē. Es jums apsolu, ka 21 dienas laikā, ja jūs to regulāri lietosit, jūsu pasaule mainīsies līdz nepazīšanai.

Pozitīva iekšējā ieteikuma diēta 21 dienai

1. Sākot ar rītdienu, mosties vismaz divas stundas pirms kaut kur jābūt un pirmo stundu velti sev un savam prātam. Ja jūs veicat vingrinājumus no rīta, fiziskiem vingrinājumiem vajadzētu būt pirms garīgajiem vingrinājumiem.

2. Pirms radio, televīzijas vai rīta avīzes atvēršanas veltiet 3060 minūtes motivācijas, iedvesmas vai izglītojošas literatūras lasīšanai. Galvenais, lai pirmais, kas no rīta ienāk prātā, nes pozitīvu, optimistisku lādiņu un pilnībā atbilst tam, kā vēlies pavadīt dienu.

3. Pēc rīta lasīšanas pabeigšanas paņemiet spirālveida piezīmju bloknotu un pierakstiet 1015 mērķus tagadnes formā, it kā jūs tos jau būtu sasniedzis. Tas varētu izskatīties šādi: «Es nopelnu 100 000 USD gadā», «Es sveru 165 mārciņas un esmu lieliskā fiziskā formā», «Es braucu ar pilnīgi jaunu, gaiši pelēku četrdurvju BMW», «Es dzīvoju jaukā mājā, ar platību 3500 pēdas.» Un tā tālāk. Katru rītu pārrakstiet savus mērķus, nepārbaudot, ko uzrakstījāt iepriekšējā dienā. Tas ir ļoti svarīgs punkts.

4. Plānojiet katru dienu uz priekšu. Kad esat pabeidzis savu mērķu sarakstu, izveidojiet sarakstu ar lietām, kas jums šodien jāpaveic, un numurējiet vienumus pēc prioritātes, lietderības un svarīguma.

5. Nekavējoties sāciet strādāt pie svarīgākajiem un noderīgākajiem uzdevumiem. Nevajag novērst uzmanību no kaut kā cita. Ienirstiet šajā uzdevumā un nepadodieties, kamēr tas nav pabeigts. Ja, pirmkārt, izdodas tikt galā ar vissvarīgāko uzdevumu, jūs iegūstat neizsīkstošu enerģijas, pārliecības un produktivitātes krājumu. Tas kalpos kā tramplīns jūsu nākamajam uzdevumam un palielinās jūsu produktivitāti visas dienas garumā.

6. Pa ceļam uz un no darba klausieties izglītojošas audio programmas automašīnā. Pārvērtiet savu automašīnu par universitāti uz riteņiem, mobilo mācību telpu. Aizmirstiet radio. Pastāvīgi barojiet savas smadzenes ar augstas kvalitātes garīgo pārtiku, kas iedvesmo jūs sasniegt un veikt labus rezultātus.

7. Visbeidzot, apmāciet sevi būt efektīvam. Paceliet tempu. Ātri pārejiet no viena uzdevuma uz nākamo. Netērējiet savu laiku. Jo ātrāk jūs strādājat, jo vairāk enerģijas jūs iegūstat. Jo ātrāk strādājat, jo vairāk paveicat un labāk jūtaties. Jo ātrāk jūs strādājat, jo vairāk jūs kontrolējat savu dzīvi, un jo vairāk jūs cienīsit un novērtēsit sevi.

Stūre visu dienu

Zelta stunda ir dienas dzinējspēks. Kad sāksiet celties vienu stundu agrāk un veltīt to sev, drīz pamanīsit pārsteidzošas izmaiņas sevī un iegūtajos rezultātos. Pamazām tu spēsi radikāli mainīt savu domāšanu, pārvērsties par naudas magnētu un izbaudīt panākumus, ko esi nopelnījis ar smagu darbu un pūlēm. Jums nebūs atstātas robežas.

Darbības apmācība

1. Izveidojiet skaidru, spilgtu priekšstatu par sevi kā veiksmīgu cilvēku visās dzīves jomās, apvienojiet šo tēlu ar absolūtas laimes sajūtu un lepnumu par saviem panākumiem. Izsauciet šo attēlu kopā ar sajūtām pēc iespējas biežāk visas dienas garumā.

2. Sākot no šodienas, sāciet veidot savu veiksmes bibliotēku. Tajā jāiekļauj grāmatas, kas veltītas to cilvēku panākumiem, sasniegumiem un sasniegumiem, kurus jūs apbrīnojat. Katru dienu veltiet lasīšanai vismaz 3060 minūtes.

3. Sazinies tikai ar uzvarētājiem  pozitīviem, optimistiskiem cilvēkiem, kuriem ir skaidri mērķi un kuri zina, ko vēlas no dzīves. Jautājiet viņiem padomu un ieteikumus, kā arī neaizmirstiet dalīties ar savām interesantajām idejām.

4. Vienmēr runājiet ar sevi pozitīvā tonī, kļūstiet par savu karsējmeiteni. Apspiediet savas bailes, regulāri atkārtojot vārdus: «Es varu to izdarīt, es varu darīt visu, ko esmu nolēmis!» Sakiet to, līdz vairs nebaidāties.

5. Sāciet katru dienu uz pozitīvas nots  izlasiet kaut ko iedvesmojošu, pacilājošu un pēc tam pārrakstiet savus mērķus tagadnes formā, it kā tie jau būtu sasniegti. Praktizējiet pozitīvās attieksmes diētu 21 dienu, līdz tā kļūst par ieradumu.

6. Izvirziet mērķi 1 miljona dolāru vērtībā. Analizējiet savu sākuma pozīciju, sastādiet ilgtermiņa plānu un nosakiet starpposma atskaites punktus ienākumiem, uzkrājumiem un ieguldījumiem. Sāciet strādāt jau šodien, lai tuvotos savam mērķim. Tūkstoš jūdžu garš ceļojums sākas ar vienu soli.

7. Piešķiriet sev paaugstinājumu. Turpmāk palieliniet savus gada ienākumus par 50 procentiem. Rakstiski norādiet šo mērķi un izstrādājiet plānu tā sasniegšanai. Rīkojieties ātri un neapstājies, kamēr neizdodas.

Jums var būt viss, ko vēlaties  ja jūs patiešām vēlaties to pietiekami daudz. Jūs varat būt viss, ko vēlaties, iegūt visu, ko vēlaties, sasniegt visu, ko esat nolēmis  ja tikai stingri turēsities pie saviem sapņiem un nerimstoši virzāties uz savu mērķi.

Roberts Koljers

3. nodaļa. Investē, lai gūtu panākumus

Pienāks laiks, un jūsu priekšā pavērsies lieliskas iespējas. Kad tas notiek, jums jābūt gatavam tos izmantot.

Sems Voltons

Ja jūs nopietni domājat kļūt bagātam viens pats, tagad ir īstais laiks veikt konkrētus pasākumus. Finanšu plānošana ir spēcīgs instruments, kas palīdzēs sasniegt vēlamo finansiālo neatkarību. Šajā nodaļā jūs uzzināsiet par dažādām finanšu stratēģijām un jēdzieniem, kas jums jāzina, ja plānojat nostiprināt savas finanses un doties pensijā kā turīgs un neatkarīgs.

Finanšu plānošanas vadītājs

Finanšu ķeblītis balstās uz trim kājām  uzkrājumu, apdrošināšanas un investīciju. Iesaku sākt ar uzkrājumiem un apdrošināšanu. Cik daudz naudas tev vajag? Krāšanas pamatnoteikums ir šāds: jums vajadzētu būt pietiekami daudz naudas, kas uzkrāta likvīdu ieguldījumu veidā, lai segtu trīs līdz sešu mēnešu izdevumus.

Likvīdie ieguldījumi ir ieguldījumi, kurus var ātri pārvērst naudā. Tajos ietilpst krājkonti, noguldījumu sertifikāti un daži kopfondi.

Saprātīga apdrošināšana

Jums ir nepieciešama stabila apdrošināšana, lai aizsargātu un nodrošinātu savus tuviniekus, ja ar jums kaut kas notiek. Turklāt jums būs nepieciešama ugunsdrošības apdrošināšana, civiltiesiskās atbildības apdrošināšana, veselības apdrošināšana un apdrošināšana pret jebkādiem finanšu pārsteigumiem, kurus nevarat samaksāt ar čeku.

Dzīvības apdrošināšana ir pirmajā vietā. Jums vajadzētu aprēķināt, cik daudz naudas jūsu ģimenei būs nepieciešams dzīves līmeņa uzturēšanai, ja pēkšņi nomirsiet. Pēc tam iegādājieties šādu apdrošināšanu, lai par to samaksātie procenti nodrošinātu jūsu ģimenei pienācīgu dzīvi.

Piemēram, ja jūsu ģimenei ir nepieciešami USD 50 000 gadā un gada likme ir 10 procenti, jums ir nepieciešama USD 500 000 apdrošināšanas polise neatsaucamā uzticībā. Jūsu sieva un ģimene ir ieguvēji.

2030 gadu vecumā optimālais dzīvības apdrošināšanas veids ir termiņa apdrošināšana. Šī apdrošināšanas polise ir derīga gadu, un, tā kā tai nav uzkrājumu faktora, tā ir salīdzinoši lēta, ja jums ir laba veselība.

Jūsu 40 un 50 gadu vecumā ir laba ideja iegūt pastāvīgu apdrošināšanu. Tas maksā vairāk, bet tam ir ietaupīšanas faktors, un apdrošināšanas polisi nevar anulēt, kamēr veicat iemaksas. Ja ar jums kaut kas notiks, labuma guvējs saņems pilnu polises nominālvērtību.

Lai iegūtu pilnīgu izpratni par to, kura no pieejamajām iespējām jums ir piemērota, vislabāk ir konsultēties ar apdrošināšanas aģentu. Bet jums ir jābūt pilnībā apdrošinātam, tā ir jūsu finansiālās dzīves neatņemama sastāvdaļa.

Investīciju mainīgie

Trešā kāja, uz kuras balstās finanšu ķeblītis, ir ieguldījumi. Jebkurā ieguldījumā ir trīs mainīgie: drošība, likviditāte un izaugsme. Viņi pastāvīgi mijiedarbojas.

Ja ieguldījums ir ļoti drošs (piemēram, valsts obligācijas), tam ir zems izaugsmes potenciāls. Ja ieguldījums ir ļoti likvīds, piemēram, krājkonts, tas parasti maksā zemus procentus.

Ja ieguldījumam ir augsts izaugsmes potenciāls (ieguldījums jaunā, augošā biznesā), tas ir daudz riskantāks nekā krājkonts vai naudas tirgus fonds un ir pilnīgi nelikvīds. Tāpēc nav iespējams ātri tikt pie naudas.

Investīcijas ar vislielāko drošības un ilgtermiņa vērtības pieaugumu parasti ir pilnīgi nelikvīdas investīcijas, piemēram, ienākumus nesošs nekustamais īpašums. Ir nepieciešams ilgs laiks, lai nopirktu un pārdotu.

Katrai personai ir jāizvēlas sev ērta ieguldījumu veidu kombinācija, ņemot vērā iesaistītā riska līmeni. Šeit lēmums ir jūsu. Finansisti lieto terminu «riska attiecība». Tas ir riska līmenis, kuru varat mainīt un jums ir jāmaina, kļūstot vecākam un mainoties jūsu finansiālajai situācijai.

Investējiet kā bagāti cilvēki

Bagātie amerikāņi, tostarp paštaisīti miljonāri, iegulda savu naudu piecos dažādos veidos:

1. Pašu bizness.

2. Ienākumus nesošs nekustamais īpašums.

3. Apbūves zeme.

4. Likvīdi ieguldījumi.

5. Akcijas un obligācijas.

Pašu bizness

Lielākā daļa turīgo cilvēku un paštaisīto miljonāru rada milzīgu bagātību, viņiem piederot un paplašinot savu biznesu. Tāpēc turīgi cilvēki dod priekšroku ieguldīt naudu savos uzņēmumos. Turklāt daudzi vadītāji, kuri ieņem augstus amatus lielos uzņēmumos, iegulda savu naudu pārvaldītā uzņēmuma akcijās.

Nesen Ņujorkā veiktā pētījumā tika intervēti uzņēmēji, profesori, žurnālisti, filozofi un vadītāji. Viņiem tika uzdots viens vienīgs jautājums: kāds, viņuprāt, ir ideāls veids, kā ieguldīt 100 tūkstošus dolāru, ko cilvēks nopelnījis ar savu darbu. Visiem par pārsteigumu visizplatītākā atbilde bija: «Ieguldiet šo naudu sevī vai savā biznesā, uzlabojot savu biznesu, kas ienesa 100 tūkstošus dolāru.»

Izvēloties finanšu resursu izmantošanas metodi, pirmkārt, jāņem vērā šādi faktori: riska pakāpe un atdeves garantija. Ja jūsu naudas kapitāls ir mazāks par USD 100 tūkstošiem, labāk ir ieguldīt šo naudu savā izglītībā vai padziļinātajā apmācībā. Ja esat spējis nopelnīt savā biznesā, vislabākais, iespējams, ir to atkārtoti ieguldīt lietā, kas jums padodas un kurā jau esat sasniedzis zināmu meistarību.

Назад Дальше