Помилка - Талан Светлана 19 стр.


– Та ти п’яний! – сказала Вероніка.

– Ма, ну ти й справді зануда! – засміявся Микита.

– Підійди до мене, дихни, – наказала Вероніка. Микита скорився. Він підійшов до матері й нарочито довго видихував їй в обличчя.

– Ну що? – уїдливо запитав він. – Є запах спиртного?

– Ні, але я тебе не впізнаю, Микито.

Вероніка була здивована. Перед нею був її син, але якийсь інший. Вона намагалася вловити те, що так змінило Микиту, але не могла.

– Чому в тебе такі зіниці? – запитала вона, професійно глянувши синові в очі.

– Які? – Микита відійшов убік.

– Покажи мені очі.

Вероніка підійшла до сина, але він повернувся до неї спиною. Микита підійшов до вікна, оперся руками об підвіконня.

– Вічна проблема: батьки і діти, – сказав він, не обертаючись. – Я розбудив тебе, тому що на мене найшло натхнення. Я записав свої думки, щоб ти першою їх почула. І що натомість отримав? «Ти п’яний!» А тепер, виявляється, у мене очі не такі, зіниці, бачте, не відповідають стандартам. Та мені начхати на всі стандарти й еталони! Я просто щасливий, але цього не хоче зрозуміти навіть рідна мати! Я злочинець?

– Микито, вибач, якщо… Мені здалося, що ти змінився, – тихо сказала Вероніка.

– Так! Я, мамо, змінився! Але тобі мене не зрозуміти!

– Може, ти закохався?

– Можливо, – сказав він. – Усе можливо…

Розділ 34

Пішов четвертий місяць після зустрічі Вероніки із Захаром. Спочатку вона здригалася від кожного дзвінка, боячись, що він їй зателефонує. Кілька разів готова була поділитися своїми побоюваннями й тривогою з Кірою, але щось зупиняло. З часом вона почала заспокоюватися. Швидше за все, Захар не запам’ятав її номер. Тепер можна забути про ту ніч, заховати спогади глибоко в душу, туди, куди ніхто не зможе зазирнути. Зрештою, у кожного є свій скелет у шафі.

Коли відгукнувся її мобільний телефон мелодією з кінофільму «Циган», Вероніка не здригнулась, як раніше. Дзвонили з незанесеного номера, але їй часто телефонують пацієнти з приводу ін’єкцій і крапельниць.

– Алло, – сказала вона.

– Доброго дня, Вероніко, – почула голос і обімліла. Це був він, Захар.

– Добридень, – відповіла тремтячим голосом.

– Упізнала?

– Так.

– Нам треба зустрітися й поговорити.

Вероніка хотіла вимкнути телефон, але передумала. Зараз Назара немає вдома, але Захар може зателефонувати іншим разом. Що тоді? Їй стало спекотно від однієї думки, що може статися, якщо слухавку візьме чоловік.

– Кажи, я слухаю, – видихнула вона.

– Це не телефонна розмова. Скажи, куди мені під’їхати, я приїду.

Вероніка була в паніці. Не можна допустити, щоб Захар дізнався, де вона мешкає. В одну мить безліч думок пронеслися в її голові. Вона могла б сказати, щоб він їй більше ніколи не телефонував, але де гарантія, що не подзвонить? Потрібно зустрітися і сказати, що та близькість була випадковою. Про неї треба забути. У неї нормальна родина, і не треба заважати їй жити. Це все вона скаже при зустрічі. Але де її призначити? Не біля свого будинку?

– То куди мені під’їхати? – перепитав Захар.

– Я буду чекати у сквері, – Вероніка назвала адресу. – Буду за півгодини, – сказала вона й натиснула на червону кнопку.

Вероніка сіла в сріблястий «лексус». Усе було як у тумані. Вона могла б поговорити із Захаром у скверику, але її охопив панічний страх, що їх зможе побачити хтось зі знайомих. Вона сиділа на задньому сидінні автомобіля, немов намагаючись сховатися за тонованим склом не тільки від знайомих, але й від себе самої. Була перелякана й розгублена, коли Захар припаркував автівку та повів її кудись за собою. Вони увійшли в якусь будівлю, минули фойє, піднялися сходами, вистеленими дорогою килимовою доріжкою. Вероніці здавалося, що вона йде на ешафот, підкоряючись долі й безсила щось змінити. У голові шуміло, у скронях пульсувала кров, коли вона зрозуміла, що опинилася в готельному номері, напевно, класу «люкс». Їй дуже хотілося пити. Вероніка присіла на краєчок широкого ліжка, попросила:

– Дай мені води.

– Може, сік-фреш, віскі або шампанське? – запропонував Захар.

– Дай води, – повторила вона, ледве повертаючи язиком, який прилипав до піднебіння.

Захар приніс склянку води, у якій плавав шматочок льоду, мовчки простягнув Вероніці. Вона залпом випила, повернула йому склянку.

– Ще, – сказала, відчувши, як до неї повільно повертається самовладання.

Другу склянку води випила невеликими ковтками. З останніми краплями вилила на долоню крижинку, приклала її до гарячого лоба. Їй здалося, лід зашипів, миттєво розтанувши на гарячій шкірі. Захар мовчки подав рушник, натиснув на пульт, і на Вероніку потрапив прохолодний струмінь повітря кондиціонера.

– Так краще? – запитав Захар.

– Так, дякую, – вимовила Вероніка вже спокійно.

– Може, приляжеш?

– Ти хотів зі мною поговорити, – сказала вона. – Я – теж.

– Я тебе уважно слухаю, – Захар усміхнувся й присунув ближче до Вероніки столик, на якому в триярусній вазі були майстерно викладені фрукти. Чуттєва, невпевнена в собі й перелякана Вероніка вабила його надзвичайно.

– Наша зустріч була випадковою.

– Згоден.

– Я про неї забула й хочу, щоб ти теж забув, – сказала вона, не дивлячись на Захара.

– Забути?

– Так! – пролунало впевнено й наполегливо.

– Навіщо? Знову скажеш: «У мене сім’я, чоловік, син, квартира, машина»?

– Так.

– Ти хочеш сказати, що задоволена своїм життям?

– Так.

– Своїм одягом?

Вероніка обсмикнула на колінах сукню, зігнула ноги, намагаючись заховати босоніжки, на яких їй тільки вчора пришили порвану пряжку.

– Мій одяг повинен приносити задоволення мені, а не іншим, – сказала вона невпевнено.

– З’їж персик, – сказав Захар, сівши поруч із нею.

Вероніка відкусила персик. Він був солодким і прохолодним. Скільки разів, проходячи по базару крізь стрій із викладених гіркою всіляких фруктів, вона замірялася купити персики, але так і не зважилася – було шкода витрачати гроші. Вона з таким задоволенням їла, що не звернула уваги на те, що Захар присунувся до неї ближче й поклав руку на плече.

– Смачно? – запитав він.

– Дуже! – кивнула Вероніка. Вона доїла, і в руках залишилася кісточка. Вероніка подивилася на Захара, не знаючи, куди її треба покласти: на стіл чи у вазу. Захар зупинив свій погляд на маленькій крапельці соку. Він дивився, неспроможний відірвати погляд від бурштинової крапельки на яскравих без помади губах. Захар пригорнув Вероніку до себе і, ледь торкнувшись, зняв губами завмерлу крапельку. Її губи були солодкі і м’які. Він чув, як здригнулося чи то з переляку, чи від збудження її тіло. Йому захотілося притиснути Вероніку до себе й не відпускати. Не давши їй отямитися, Захар почав пристрасно цілувати губи, обличчя, шию…

Від його дотиків Вероніку миттєво накрила тепла хвиля. Спочатку вона ще усвідомлювала, що потрібно відштовхнути Захара, але спокуса відчути ще хоч раз те, чого ніколи не було з чоловіком, затьмарила тверезий розум. Він пристрасно покривав її поцілунками, а їй було соромно, але так приємно. Вона прикрила очі і всім тілом потягнулася до нього, забувши про пристойність. Її охопила хвиля ніжності й пристрасного бажання злитися в одне ціле. Вероніка відкинула геть свою стриманість, віддавшись бажанню знову відчути себе жінкою…

Захар зупинив автомобіль біля того самого скверика, де забрав Вероніку.

– Коли ми зможемо побачитися знову? – запитав він.

– Ніколи, – відповіла вона тихо. Почуття провини за свій вчинок знову охопило Вероніку. Тільки тепер вона усвідомила, що зробила помилку, піддавшись спокусі. – Я не хочу більше тебе бачити, – сказала вона, не дивлячись на Захара. – Прошу тебе, не дзвони мені.

– Я не можу обіцяти те, чого не зроблю.

– Це моє прохання.

– Я можу зробити не все, але багато чого. Пообіцяти не телефонувати тобі? Не можу. Пробач.

– Я не буду з тобою бачитися й відповідати на твої дзвінки, – сказала Вероніка й вийшла з машини, голосно грюкнувши дверцятами.

Вона йшла, не озираючись. Почуття провини так на неї навалилося, що здавалося, усі навколо знають, чим вона нещодавно займалася. Їй хотілося одного: прийти додому раніше за чоловіка та прийняти душ, повністю змивши із себе запах коханця.

Проклинаючи себе за хвилинну слабкість, Вероніка минула скверик і на розі будинку побачила натовп людей. Там грала музика, а вхідні двері на першому поверсі оточували різнокольорові повітряні кульки. Дівчина у фірмовому одязі закликала відвідати відкриття нового магазину й придбати товари зі знижками та за акційною ціною.

– Тільки сьогодні ви можете купити два товари за ціною одного! – дзвінко, голосом зразкової піонерки викрикувала дівчина. – І це ще не все! Другий товар по чеку ви зможете придбати зі знижкою п’ятдесят відсотків! Ми відкрилися! – проголосила вона урочисто й відчинила перед покупцями двері.

Вероніка згадала, що через два тижні буде день народження Назара. Щороку вони з чоловіком дарували одне одному що-небудь потрібне з парфумерії. Найчастіше вона купувала «Аrko» для й після гоління. Недорого, і Назара це влаштовувало.

Вероніка попрямувала відразу в чоловічій відділ.

«Цікаво виходить, – подумала вона, розглядаючи полички з красиво та зі смаком виставленою продукцією, – у чоловічому відділі одні жінки. Невже немає самостійних чоловіків?»

Мимоволі згадався запах Захара. Він вирізнявся і тоді, і зараз добрим смаком і акуратністю. Від нього пахло так приємно, що паморочилося в голові. І навіть запах сигарет не був таким нестерпним, як від…

– Вам допомогти? – Перед нею виникла продавчиня.

Дівчина пропонувала всілякі приладдя для й після гоління, але Вероніка відразу визначилася. Вона купила два флакони туалетної води «Isana men».

– Прекрасний вибір! – вигукнула продавчиня. – Можете взяти два види з неперевершеними запахами! Є «Blaсk energy» і «Blue steel». Що бажаєте?

– І те, і інше, – відповіла Вероніка і за півціни купила ще станок для гоління. Вона поспіхом вийшла, позбувшись настирливої продавчині. Іншим разом Вероніка ніколи б не дозволила таку розкіш, але зараз, немов бажаючи спокутувати свою провину перед чоловіком, вона не думала про витрачені гроші. Нехай Назар розглядає подарунок і не дивиться на неї хоча б доти, доки вона не вийде з душу.

У Вероніки підкошувалися коліна, коли вона піднімалася сходами. На її нещастя, Назар був уже вдома. Вона простягнула йому пакет із подарунками, не забувши сказати:

– Це тобі на день народження. Вибач, що купила заздалегідь, так уже вийшло.

Вона прошмигнула у ванну, зачинила за собою двері й тільки тоді помітила, що забула залишити сумочку й ключі в коридорі.

Цілий вечір Назар ходив із загадковим виразом обличчя. Вероніка була майже впевнена, що він знає про її зраду. Було страшно й соромно настільки, що вона перебувала на межі нервового зриву. Муркотіння під ніс якоїсь невизначеної пісеньки чоловіком, його пильні погляди, що свердлили її, постукування кісточками пальців по столу – усе це до вечора перетворилося для Вероніки на справжні тортури. У неї розболілася голова, і вона пішла спати раніше, ніж зазвичай.

– Ти так виглядаєш сьогодні… – двозначно сказав їй Назар.

– Як? – У Вероніки завмерло серце.

– Немов ти щось накоїла.

– У мене просто болить голова.

– А ти сьогодні… – сказав Назар і зробив паузу. Вероніка відчула, як каруселлю закрутилося під нею ліжко. – Писала в зошиті? – запитав він.

– Звичайно, – видихнула вона.

– І що ж? Можеш прочитати?

– «Найбільша образа, яку можна заподіяти чесній людині, – це запідозрити її в нечесності», Вільям Шекспір, – сказала вона, немов шукаючи собі слова виправдання.

– Ти дуже нервова, – сказав Назар, – тобі треба розслабитися. Микити немає вдома…

– Ні! – нестримано й майже істерично вигукнула Вероніка. – У мене критичні дні!

– Це чому ж? Наскільки я знаю…

– Якщо ти все знаєш, то повісь над нашим ліжком графік моїх критичних днів, і свій не забудь!

Назар був настільки ошелешений сміливістю й нахабством дружини, що застиг на місці з розкритим ротом. Давно вона не подавала голос протесту, так давно, що він уже відвик.

– Так, саме свій графік виконання подружніх обов’язків. А то, не дай то Боже, зіб’єшся з графіку.

– І це говорить моя дружина? Хамка! А ще називається інтелігенцією! – шипів він. – Недарма кажуть, що дівчина може покинути село, але село її – ніколи. Село!

Вероніка не мала бажання вступати в словесну перепалку.

– «Язиката дружина – це справжнє пекло», Менандр, – театрально виголосив чоловік і вийшов зі спальні. Вероніка полегшено зітхнула.

Розділ 35

Увечері Тимур вийшов на прогулянку. Було тихо й безвітряно. На зміну денній спеці прийшов вечір, принісши на вулиці міста прохолоду та пожвавлення. Сквери і дитячі майданчики наповнилися голосами дітей. У такі спекотні дні мами рідко виводять дітей і лише ввечері дозволяють прогулянки. Закохані парочки неспішно бродили вулицями. Часто можна було побачити групи молодих людей, які квапилися в численні кафе, бари та кав’ярні, щоб випити келих пива або просто приємно провести вечір у компанії друзів.

Тимура нічого не тішило. Він був у тому пригніченому настрої, коли навіть жарти Діани його не веселили. Після трьох місяців, проведених на лікарняному ліжку, він повернувся додому, зрозумівши, що втратив роботу. Якби він був влаштований офіційно, то йому б оплачували лікарняний до повного одужання. Але він пішов на роботу, де не оформлювали трудовий договір, зате платили більше. Хіба він міг тоді припустити, що незабаром стане кульгавим і не зможе пересуватися без допомоги милиць?

На колишню роботу він сам не пішов. Який тепер із нього плиточник? Без роботи йому ніяк не можна було залишатися, хоча Діана наполягала, щоб він побув удома ще пару місяців. Але після покупки квартири довелося оплатити ремонт і купити кондиціонер. Стояла моторошна спека, а Діані потрібно було ночами гарненько висипатися, тому Тимур наполіг на купівлі цієї необхідної техніки. Після цього в них майже не залишилося заощаджень. Звичайно, пізньої осені та взимку в Діани буде непоганий заробіток. Її обрали обличчям однієї відомої торгової марки у Франції і вже уклали контракт. Вона залишиться там на пару місяців після показу нової колекції зимового одягу, але доти вони повинні на щось жити. До того ж Діана від народження мала блідуватий колір обличчя, а після аварії стала зовсім Білосніжкою. Їй потрібно їсти багато фруктів й овочів, а на все потрібні гроші.

Тимуру пощастило – він майже відразу влаштувався на роботу. На автомийці його поставили виписувати чеки клієнтам і відчиняти-зачиняти ворота за автомобілями на території підприємства. Звичайно, оплата була мінімальна, але краще вже щось, ніж зовсім нічого. Він з ентузіазмом взявся до виконання своїх обов’язків, але через тиждень зрозумів, що треба йти звідти, і якомога швидше. Хлопці з мийки вечорами іноді брали дорогі чужі автомобілі, щоб «покатати дівчат». Тимуру потрібно було пропускати авто у ворота, а він не хотів відповідати за наслідки таких прогулянок, тому написав заяву на звільнення.

Робочі руки скрізь були потрібні, але як тільки роботодавці бачили його на милицях, відмовляли в прийомі. Після двох тижнів митарств Тимур зрозумів, що їм не буде чим оплачувати його наймане житло.

– Будемо жити разом, – сказала Діана.

Тимур недовго пручався – це був єдиний правильний вихід. Він перебрався до квартири Діани й поставив собі кушетку в коридорі. Діана обурювалася, кричала, що вона на знак протесту перейде спати на лоджію, але потім усе владналося. Вона змирилася, а ось Тимура мучила совість, що він не може купити Діані нормальні меблі й платити за своє житло.

Кілька днів тому Тимура прийняли сторожем на автостоянку. Працював він добу, потім дві відпочивав, але заробляв менше прожиткового мінімуму. Він бачив, що Діана з кожним днем виглядає все гірше й гірше, і звинувачував у цьому тільки себе. Це він не може забезпечити їй нормальне харчування та відпочинок. Їй би зараз поїхати на море, позасмагати, відіспатися, поїсти вдосталь фруктів, а нема за що. Іноді йому в голову приходили зовсім божевільні думки.

Назад Дальше